Montownia Lofts & Experience. Za nami oficjalne otwarcie!

Za nami oficjalne otwarcie noclegowej części Montowni – zabytkowego, zrewitalizowanego przez firmę Euro Styl budynku w centrum Gdańska. Do dyspozycji pierwszych gości jest 114 autentycznych, w pełni wyposażonych loftów. Każdy z nich może pomieścić nawet do 6 osób.

Montownia Lofts & Experience zdecydowanie wyłamuje się z hotelowych standardów, nie tylko ze względu na charakter i architekturę obiektu, ale także dzięki wkomponowanej w jej wnętrza, niebanalnej sztuce. W parterze budynku zacznie niebawem działać największy w Trójmieście food hall o powierzchni blisko 2500 mkw.

Jestem bardzo dumna, że udało się wykorzystać ogromny, architektoniczny potencjał tego budynku, że go nie „zepsuliśmy”, dzięki czemu Montownia jest bardzo autentyczna. W jej przypadku mniej znaczy więcej – staraliśmy się nie ingerować nazbyt, a poprzez nowoczesną aranżację i sztukę stworzyliśmy wyjątkowo piękne miejsce na mapie Gdańska i Polski, które – jestem przekonana – będzie często odwiedzane– powiedziała Magdalena Reńska, dyrektor zarządzająca i członek zarządu w spółce Euro Styl.

materiały prasowe

Wnętrza Montowni to przemyślane i staranne połączenie industrialnego stylu z nowoczesnością. Rewitalizacja budynku pozwoliła odsłonić jego oryginalny, galeryjny układ. Imponujący, przeszklony strop między parterem a kolejnymi piętrami, ukazuje sięgającą aż do świetlika dachowego, roślinną ścianę. Przestrzenie wspólne wzbogaca sztuka, m.in. wielkogabarytowe pejzaże oraz „Ławica Stworzeń”, czyli 17 olbrzymich, efektownych obiektów świetlnych o długości do 9 metrów (wykonanych ze sprowadzanych z Filipin egzotycznych muszli), które zawisły między kondygnacjami budynku. Dzieła te są autorstwa Tomasza Krupińskiego, uznanego gdańskiego artysty. Ściany loftów zdobią z kolei wielkoformatowe zdjęcia w stoczniowym klimacie, których autorem jest znany fotograf i dokumentalista Michał Szlaga.

Montownia Lofts & Experience to znacznie więcej niż hotel. To miejsce pełne niezwykłych detali, które sprawiają, że obiekt jest niemal galerią sztuki. Tutaj przemysłowa surowość, niecodzienna twórczość artystyczna, nowoczesny design i loftowy styl przenikają się, tworząc wyjątkową całość. Klimatu dodają też zachowane artefakty, m.in.: historyczne lampy, oryginalne drzwi i bramy stoczniowe, brukowa podłoga czy zabytkowa, ceglana elewacja z lat 1936-1938. To miejsce daje wiele powodów, dla których warto tu być – mówi Tomasz Albrycht, Dyrektor Działu Apartamentów Serwisowanych w spółce Euro Styl.

W Montowni znajduje się 114 oryginalnych loftów. Powierzchnia typowego apartamentu jest dwukrotnie większa od standardowego pokoju hotelowego (lofty w Montowni mają od 37 do 51 m kw.), a ich wysokość wynosi 5 metrów. W połączeniu z komfortowymi antresolami sypialnianymi umożliwia to wygodne pomieszczenie w nim nawet sześciu osób. Każdy loft posiada aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem. Apartamenty mają kontrolę dostępu, można je otworzyć za pomocą karty lub aplikacji w telefonie. Ich wnętrza urządzone są w niebywale gustownym stylu, a zaprojektowała je Marzena Degutis.

źródło: materiały prasowe

Poprzedni artykuł

Oryginalne imiona dla gepardów z gdańskiego ZOO!

Następny artykuł

Wioletta Śląska-Zyśk: Sztuczna inteligencja wesprze lekarzy

powiązane artykuły
Total
0
Share