Nowa apka w Trójmieście! Czy to oznacza rewolucję…?

Nowa aplikacja w Trójmieście! A już niedługo – w innych obszarach kraju! Mowa o apce „StillGood”, która umożliwia ograniczenie marnowania żywności. W jaki sposób działa aplikacja? Jakie korzyści może przynieść jej używanie dla przedsiębiorców oraz klientów? Sprawdzamy!

Aplikacja StillGood ma na celu umożliwienie restauracjom, kwiaciarniom, sklepom i innym punktom na ograniczenie strat i sprzedawanie nadwyżek zdatnych do użycia lub spożycia, w postaci utworzonych w aplikacji paczek. Dzięki temu użytkownicy mogą zakupić wciąż dobre produkty, z minimum 50% rabatem. W ten sposób zarówno klient – jak i przedsiębiorca przyczyniają się do ograniczenia marnowania żywności.

Aplikacja ma na celu skupienie wokół siebie podmiotów, które zmagają się z marnowaniem żywności i pozwala ograniczyć straty poprzez sprzedawanie nadwyżek w formie paczek. Jednocześnie pozwala kupującym na zakup paczek z minimum 50% rabatem – podkreśla twórca i pomysłodawca StillGood – Karol Bocian.

Pomysł na stworzenie aplikacji ewoluował przez kilka ostatnich miesięcy. Idea stworzenia tytułowego narzędzia powstała w Trójmieście – i właśnie dlatego apka rozpoczęła ekspansję od północy kraju. Twórcy przedsięwzięcia chcieli w pierwszej kolejności wyjść naprzeciw oczekiwaniom trójmiejskich lokali i użytkowników. Minął nieco ponad tydzień od startu aplikacji, a w bazie StillGood znajduje się już grubo ponad tysiąc użytkowników i kilkudziesięciu partnerów. Liczby te stale rosną.

Marnujemy mnóstwo jedzenia!

FAO, czyli Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa podaje, że na świecie każdego roku marnujemy 1 mld 300 mln ton żywności. Ten rezultat to około 30% całej – produkowanej w skali globu żywności. Co więcej – eksperci uważają, że ponad 60% wyrzucanego jedzenia wciąż nadaje się do spożycia. Z raportów możemy wyczytać również, że Unia Europejska marnotrawi więcej żywności , niż importuje. Według liczb – w całej UE marnuje się 154 mln ton jedzenia rocznie. Jak wygląda sytuacja nad Wislą? W Polsce nadal wyrzuca się około 5 mln ton jedzenia rocznie.

foto główne: unsplash

Poprzedni artykuł

Konkurs grantowy dla pomorskich przedsiębiorstw! Firma może otrzymać nawet 90.000zł!

Następny artykuł

Pomorze wspiera Turcję oraz Syrię. Sprawdź jak możesz pomóc!

powiązane artykuły
Total
0
Share