Nowa marka debiutuje w Formacie. Czy to początek ekspansji?

Nadszedł zapowiadany i wyczekiwany debiut. W biurowcu Format działalność rozpoczął Collab – nowa marka elastycznych powierzchni biurowych spod szyldu grupy Torus. Niebawem Collab pojawi się również w innych prestiżowych miejscach Trójmiasta.

Tytułowa marka została stworzona przez znaną firmę deweloperską Torus. W parterze obiektu Format – ulokowanego w gdańskiej Oliwie, zaaranżowano 260 stanowisk pracy w różnych wariantach podziału. Różnej wielkości moduły mogą pomieścić od 2 do nawet 37 osób. Ponadto wydzielono dodatkową przestrzeń z indywidualnym wejściem oraz osobną serwerownią.

Wykorzystujemy doświadczenia i sukces projektu Neon Flex, który zainicjowaliśmy na początku 2021 roku w biurowcu Neon i teraz wypływamy na szerokie wody flexów – mówi Sebastian Rączkowski, dyrektor zarządzający collab. – Pandemia zdecydowanie przyspieszyła rozwój tego sektora. Space as a service – przestrzeń, stanowisko pracy jest dzisiaj usługą, z której korzysta coraz więcej firm, nie tylko feelancerzy, mikro i średnie firmy, ale także korporacje, które tworzą nowe modele pracy i mniejsze, satelickie oddziały – podkreśla Sebastian Rączkowski.

Fot. Materiały prasowe

Jak w Laboratorium Dextera?

Za projekt aranżacyjny odpowiedzialna jest pracownia Roark Studio. Pracownia przygotowała nietuzinkowy projekt aranżacji wnętrz inspirowany serialem Laboratorium Dextera, i ten laboratoryjny klimat czuć dosłownie wszędzie. Meble z segmentu premium i w szwedzkim designie – biurka z regulowaną wysokością blatów czy najnowsze na rynku, ergonomiczne fotele – dostarczyła firma Kinnarps. Osoby – przedsiębiorcy czy podmioty gospodarcze mogą adresowo zarejestrować działalność w budynku.

Biurowiec ma dużą liczbę miejsc parkingowych – łącznie 396, a także rozbudowaną infrastrukturę dla rowerzystów (miejsca postojowe na zewnątrz budynku i specjalne strefy na parkingach podziemnych, ponadto szatnie z prysznicami i szafkami). W planach jest także stworzenie zewnętrznej strefy sportowej – boisk do gry w koszykówkę i siatkówkę. Format zaprojektowany został przez Trójmiejski Oddział pracowni APA Wojciechowski Architekci.

Fot. Materiały prasowe

To dopiero początek

Deweloper zapowiada, że marka będzie sukcesywnie rozwijana. Kolejne elastyczne biura są tylko kwestią czasu. Zgodnie z zapowiedziami – pojawią się one w obiektach Torusa. Już na początku przyszłego roku w collab zmieni się Neon Flex.

Mimo, że collab będzie marką sieciową Torusa, każdą lokalizację analizować będziemy odrębnie, tworząc indywidualną ofertę dopasowaną do konkretnego miejsca, specyfiki biurowca czy potencjału danej okolicy. Elastyczny będzie więc nawet sam collab – mówi Marta Burak, Dyrektor ds. Komercjalizacji collab.

Fot. Materiały prasowe
Poprzedni artykuł

Podsumowanie sezonu wakacyjnego 2022 na Pomorzu

Następny artykuł

Poznaliśmy laureatów najlepiej zaprojektowanych gdyńskich wnętrz!

powiązane artykuły
Total
0
Share