Noworoczne spotkanie Tczewskiego Klubu Biznesu

Pierwsze w Nowym Roku spotkanie Tczewskiego Klubu Biznesu odbyło się w Restauracji YOU. Gościem specjalnym wydarzenia, które jest częścią stałego cyklu lokalnych przedsiębiorców był Tomasz Pacholczyk.

Styczniowe spotkanie tczewskich przedsiębiorców miało otwarty charakter. Uczestniczyli w nim zarówno członkowie tytułowego klubu, jak i osoby planujące dołączenie do inicjatywy. Poniedziałkowe wydarzenie zainaugurowała współtwórczyni Tczewskiego Klubu Biznesu – Magdalena Kampowska.

Jesteśmy przedsiębiorcami, więc bardzo dobrze rozumiemy, że w tak dynamicznie zmieniającym się świecie umiejętność budowania trwałych i pozytywnych relacji biznesowych staje się kluczowa. Dlatego stawiamy na edukację i zapraszamy do grona prelegentów, osoby, które dzielą się swoją praktyczną wiedzą oraz biznesowymi doświadczeniami – mówiła podczas powitania gości Magdalena Kampowska.

Otwarta formuła spotkania przyciągnęła wielu lokalnych przedsiębiorców – dla części z nich była to pierwsza okazja do uczestnictwa w cyklu inicjatyw organizowanych przez TKB. W kameralnych wnętrzach restauracji YOU pojawili się przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw z różnych branż. I owo zróżnicowanie bynajmniej nie jest przypadkiem – to celowy zabieg twórców Tczewskiego Klubu Biznesu, którym zależy na tym, aby osoby z różnych środowisk mogły znaleźć odpowiednią przestrzeń dla własnego rozwoju.

Od lewej: Adam Plutowski, Magdalena Kampowska, Mateusz Marciniak oraz Adam Janas.

Co nas wyróżnia? To z pewnością fakt, że każde spotkanie jest zupełnie inne – wyjątkowe. Eksperymentujemy różnymi formułami, dzięki czemu każdy z naszych członków może znaleźć przestrzeń dla siebie i swojego rozwoju. Początek roku zaowocował w nowe i świeże pomysły na dalszy rozwój naszej społeczności. Poniedziałkowe spotkanie jest pierwszym – całkowicie otwartym wydarzeniem dla lokalnych przedsiębiorców. Tego typu spotkań będzie z pewnością więcej – podkreślał Adam Janas – współzałożyciel Tczewskiego Klubu Biznesu.

Po oficjalnym powitaniu gości przyszedł czas na segment prelekcyjny. Tym razem motywem przewodnim okazały się działania medialne skupione wokół obszarów biznesowych. Jako pierwszy na scenie pojawił się Mateusz Marciniak – redaktor naczelny czasopisma „warto!”, który opowiedział o roli mediów w świecie biznesu oraz możliwościach związanych z kreowaniem osobistej marki. Kolejnym prelegentem był Jacek Langowski – właściciel studia nagraniowego Creme De La Creme. Tczewski przedsiębiorca przybliżył gościom zagadnienia dotyczące nowych mediów z głównym naciskiem na tworzenie podcastów. Po tej prezentacji nastąpiła przerwa kawowa.

Martyna Judzińska w towarzystwie Martyny Orłowskiej podczas noworocznego spotkania TKB.

Networking. Sztuka budowania relacji

Krótka pauza stała się świetną okazją do nawiązania pierwszych relacji biznesowych. Rozmowy przedsiębiorców były ciekawym wstępem do kolejnej części wydarzenia, która dotyczyła właśnie wspomnianego networkingu. Z tym zjawiskiem zmierzył się ekspert – Tomasz Pacholczyk. Gość specjalny, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej i założyciel marki Absynt PR opowiedział o praktycznej stronie networkingu oraz możliwościach, które daje to zjawisko. Oczywiście nie obyło się bez kilku patentów, z których w późniejszej fazie wydarzenia korzystali członkowie i goście Tczewskiego Klubu Biznesu. Na zakończenie części oficjalnej każdy z przedsiębiorców opowiedział o sobie i swoich działaniach biznesowych. Forma autoprezentacji również ułatwiła nawiązywanie relacji w poniedziałkowy wieczór.

Tomasz Pacholczyk – gość specjalny poniedziałkowego wydarzenia.

To była dobra okazja do tego, aby zweryfikować swoje podejście do sztuki budowania relacji. Takich autentycznych, nie wymagających od nowo poznanych osób tego, by znajomość niosła za sobą od razu interes liczony w złotówkach. Warto jest zwracać na to uwagę szczególnie w dzisiejszych czasach, w których często panuje powierzchowność relacji. Myślę, że takie spotkania są dzisiaj przedsiębiorcom potrzebne jak nigdy przedtem – podsumowywał Adam Plutowski – współorganizator wydarzenia oraz współtwórca TKB.

Adam Plutowski – współtwórca Tczewskiego Klubu Biznesu.

Spotkania Tczewskiego Klubu Biznesu to nie tylko walor edukacyjny – to przede moc inspiracji oraz pozytywna energia, która towarzyszy wszystkim członkom klubu. Styczniowe spotkanie odbyło się w fantastycznej atmosferze – to właśnie w jej tle narodziły kolejne relacje. Zarówno te w wymiarze biznesowym, jak i w prywatnym.

Poprzedni artykuł

EDU OFFSHORE WIND. Nadchodzą I Edukacyjne Targi Kariery!

Następny artykuł

Cicha rezygnacja

powiązane artykuły
Total
0
Share