Nowy prezes Vectry. W tle potężne plany rozwoju

Michał Bartkowiak został nowym prezesem Vectry. Zastąpił na stanowisku dotychczasowego prezesa – Tomasza Żurańskiego, który przez blisko 20 lat pracował w zarządzie spółki. Teraz awansował do rady nadzorczej. Poza zadaniami wynikającymi z nowej roli, będzie również odpowiadał za kluczowe projekty. Czy zmiana warty na tak wysokim szczeblu ma związek z nowymi inwestycjami.

Nowym prezesem gdyńskiej firmy telekomunikacyjnej został Michał Bartkowiak. To manager z wieloletnim doświadczeniem – ostatnich latach był członkiem zarządu ds. finansowych, członkiem zarządu ds. operacyjnych, wiceprezesem oraz prezesem Grupy INEA. Nowy prezes posiada również bogate doświadczenie z innych branż – między innymi farmaceutycznej, papierniczej, motoryzacyjnej oraz informatycznej.

– Grupa Vectra jest liderem w zakresie dostarczania usług kablowych w Polsce. Przed nami szereg wyzwań, ale także możliwości, które stwarza zmieniające się otoczenie rynkowe. Zmiany, które obserwujemy w niemal wszystkich aspektach naszego życia będą miały istotny wpływ na branżę telekomunikacyjną, którą czeka rewolucja, a Vectra z pewnością będzie jej częścią i istotnym rozgrywającym. Bardzo się cieszę, że dołączam do zespołu, w tak ważnym dla firmy momencie – powiedział nowy prezes Michał Bartkowiak.

Okazuje się, że to nie jedyna zmiana na wysokim szczeblu. Do zarządu Vectry powołano również Wojciecha Danieluka i Sebastiana Jandę. Danieluk przez lata był związany z operatorem sieci telekomunikacyjnej Play – odpowiadał w niej za IT oraz transformację. Z kolei Sebastian Janda w latach 2015-2021 zarządzał rynkiem B2C i SME w innogy Polska. Postępujące zmiany to efekt wdrażania przyjętej strategii biznesowej spółki oraz planów rozwojowych na najbliższe lata.

W 2027 roku gdyńska firma zamierza docierać za pośrednictwem infrastruktury światłowodowej do 10 milionów gospodarstw domowych z pełną ofertą produktów i usług. Skala ekspansji oraz krótki czas do jej realizacji sprawiają, że gdyńska marka rozpoczęła poszukiwania inwestora. We współpracy z doradcami transakcyjnymi, Rotshild & Co i mInvestment Banking, rozpoczyna proces wyłonienia inwestora finansowego z doświadczeniem infrastrukturalnym dla swojej spółki infrastrukturalnej – Vectra Investments.

Poprzedni artykuł

Pomorze docenione w prestiżowym rankingu

Następny artykuł

Intersport wyprowadza się z Galerii Madison

powiązane artykuły
Total
0
Share