Olivia Centre zbuduje nowe obiekty. Jeden z nich będzie budynkiem mieszkalnym!

Kompleks biurowy Olivia Business Centre rozrośnie się o nowe dwa budynki. Jeden z nich ma pełnić funkcję biurową, a drugi mieszkalną. Obecnie – w skład największego kompleksu biurowego na północy kraju wchodzi 7 budynków. Nowe budynki mają już swoje nazwy: Olivia Nowa oraz Olivia Nord.

Nowe obiekty będą ulokowane po północnej stronie biurowego centrum – obok bloków i garażów usytuowanych przy ulicy Kaszubskiej. Będą miały wysokość nieco powyżej 50m. Pierwszy z nich – Olivia Nord, będzie pełnił funkcję obiektu mieszkalnego z przeznaczeniem na wynajem długoterminowy. Obiekt będzie posiadał taras na 4 kondygnacji, który będzie ogólnodostępny. Warto dodać, że taras ma pełnić rolę otwartej przestrzeni z roślinami i miejscem do odpoczynku. Łącznie – w skład budynku wejdzie 151 apartamentów o zróżnicowanych metrażach, które będą rozlokowane na 16. piętrach.

Wprowadzenie do naszego centrum funkcji mieszkalnej to równocześnie kolejny ważny krok w rozwoju Olivii jako w pełni wielofunkcyjnego, żyjącego 24 godziny na dobę obiektu. Bardzo czekamy na wprowadzenie funkcji mieszkaniowej do Olivii. Do licznych kawiarni, punktów gastronomicznych i wysoce ocenianych funkcji miejskich wprowadzamy lokale mieszkalne w formie dotychczas niedostępnej na terenie Trójmiasta – podkreśla Maciej Kotarski, dyrektor działu komercjalizacji Olivia Centre.

Drugi z budynków – Olivia Nova – będzie pełnił funkcję biurowo-usługową. Obiekt będzie złożony z 15. kondygnacji, a jego łączna powierzchnia wyniesie 15 000mkw.W części parterowej obu budynków zaplanowano przestrzeń pod lokale usługowe. Projekt wnętrz biurowca przygotowała pracownia Design Anatomy. Za projekt architektoniczny obu obiektów jest odpowiedzialne międzynarodowe biuro Epstein.

Poprzedni artykuł

Rok Kopernika w Gdyni i wyjątkowa propozycja od CN EXPERYMENT

Następny artykuł

Pomorze: Specjalna platforma internetowa dla młodzieży z problemami psychicznymi

powiązane artykuły
Total
0
Share