Oliwa: Ruszyła budowa nowego biurowca

Rozpoczęto realizację ekskluzywnego biurowca Oliwa 501. Projekt jest efektem prac architektonicznych pracowni Grupa 5, zaś za wspomnianą realizację odpowiada Moderna Holding. Z uwagi na zabytkowy charakter zabudowy – cały proces jest ściśle konsultowany z konserwatorem zabytków.

To już trzeci projekt, który jest realizowany w Oliwie przez Moderna Holding. Marka deweloperska w ostatnich latach stworzyła w zabytkowej dzielnicy Gdańska obiekt biurowo-usługowy – Oliwa 505 oraz apartamenty Oliwski Park. Tytułowy obiekt pomieści funkcje handlowo-usługowe oraz biurowe. Za stworzenie projektu odpowiada warszawska pracownia architektoniczna – Grupa 5. Czym wyróżnia się wspomniany projekt?

Wyjątkowym elementem architektury rewitalizowanego obiektu będzie patio, które w zamyśle stanowić ma przestrzeń do relaksu. Wykonaniem stolarki okiennej i fasadowej obiektu nawiązującej do historycznych rozwiązań architektonicznych Oliwy zajmie się firma ELJAKO-AL, mająca na swoim koncie ponad sto kompleksowych realizacji w kraju i zagranicą, w tym: banków, uczelni wyższych, budynków mieszkalnych, galerii handlowych czy hoteli. Cieszymy się z tej współpracy. Mam nadzieję na rozwijanie jej w przyszłych projektach – mówi prezes Moderna Holding – Adam Małaczek.

Materiały prasowe

W zamyśle mamy do czynienia z kameralnym obiektem biurowym klasy premium. W opinii ekspertów, tego rodzaju oferta sprzyja start-upom, ale nie tylko. Zwraca na to uwagę Monika Wrzeszcz.

Po okresie pandemii coraz więcej firm poszukuje innych miejsc, niż kilkunastopiętrowe biurowce i wielkopowierzchniowe biura. Oliwa 501 to dobre miejsce dla przedsiębiorców, poszukujących reprezentacyjnych i kameralnych biur ze świetnym dojazdem z każdego miejsca Trójmiasta. Pomimo dobrego skomunikowania inwestycji za pomocą środków komunikacji miejskiej, pod budynkiem powstanie hala garażowa. To, a także wysoki standard wykończenia biur oraz system kontroli dostępu zapewni komfort użytkowania najemcom. – – mówi Monika Wrzeszcz, kierownik działu sprzedaży Moderna Holding. Oferta wynajmu biur jest na tyle różnorodna, że będą mogły z niej skorzystać zarówno niewielkie firmy, kancelarie czy startupy, chcące zminimalizować koszty najmu, jak również te poszukujące większych, ponad stumetrowych powierzchni – dodaje.

Zakończenie budowy zaplanowano na koniec 2023 roku.

Poprzedni artykuł

Splendor Gedanesis. Do kogo powędrowały prestiżowe statuetki?

Następny artykuł

Gdynia: Kreatywność, koloryt i kwiaty

powiązane artykuły
Total
0
Share