OPEN’ER FESTIVAL: Odpowiadamy na 10 najczęściej zadawanych pytań!

Już jutro startuje kolejna edycja jednego z największych festiwali w kraju – Open’er Festival! To oznacza, że do Miasta Morza przybędą tłumy pasjonatów muzyki z całego kraju. Jak odnaleźć się w festiwalowym zgiełku? Mamy dla Was krótki poradnik w którym odpowiadamy na najczęstsze pytania!
W jakich godzinach będzie otwarty teren festiwalu?

Teren festiwalu będzie otwarty od 29 czerwca do 2 lipca, w godz. 15:00 – 04:00.

Jak dostać się na teren festiwalu zlokalizowanego na lotnisku w Babich Dołach?

Musicie mieć przy sobie ważny dokument tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty, legitymację szkolną/studencką, prawo jazdy lub paszport), a także opaskę na rękę. I tutaj ważna informacja – nie zwlekajcie z wymianą biletu na opaskę – część uczestników czeka z tym do ostatniej chwili, a to powoduje ogromne kolejki i może poskutkować spóźnieniem się na wymarzony koncert.

W jaki sposób najprościej dojechać na teren festiwalu?

Najprościej? Skorzystajcie z komunikacji miejskiej! Miasto Gdynia przygotowało specjalne autobusy opener’owe z ZKM. Są one bezpłatne i krążą na linii Dworzec Główny – Babie Doły. A jeśli chodzi o nocne powroty – warto skorzystać z SKM. Marszałek Województwa Pomorskiego pokrył koszty dodatkowych składów w kierunkach: Gdańsk, Wejherowo, które bezpiecznie dowiozą Was do celu.

Czy na festiwal można dojechać własnym autem?

Oczywiście! W okolicy festiwalu znajduje się specjalnie zaaranżowany parking, ale organizatorzy rekomendują dojazd specjalną – bezpłatną linią autobusową.

źródło: gdynia.pl
Co z osobami, które chcą skorzystać z taksówki?

Wówczas należy pamiętać, że dojazd taksówką na teren festiwalu od strony Gdyni jest możliwy wyłącznie do punktu zamknięcia usytuowanego na ulicy Zielonej.

Czy w związku z dodatkowymi liniami komunikacyjnymi będą dodatkowe przystanki?

Tak. Od północy do 6:00 na linii Dworzec PKP – Babie Doły będą obowiązywać dodatkowe przystanki: Bosmańska (Zielona 02), Bosmańska (Nasypowa 02), Cechowa (02), Energetyków (01), Janka Wiśniewskiego (01), Węzeł Ofiar Grudnia 70′ (01). Na linii powrotnej będzie obowiązywał jeden przystanek – Obłuże Centrum 05.

Co z wymianą karnetów na opaski?

W przypadku karnetów czterodniowych – możemy wymieniać je już od poniedziałku. Z kolei karnety dwudniowe będziemy mogli wymienić od najbliższego piątku (1 lipca). I dalej – bilety jednodniowe na koncerty odbywające się 29 czerwca można wymieniać od poniedziałku, a te, które dotyczą 30 czerwca – wyłącznie w dniu obowiązywania.

Gdzie znajdziemy punkty wymiany biletów na opaski?

W przypadku Śródmieścia (punkty czynne dziś w godz. 9:00 – 22:00) będą do dyspozycji dwie lokalizacje: Plac Konstytucji (obok Dworca PKP) – pomiędzy parkingiem, a budynkiem urzędu pocztowego oraz w samym centrum Parku Rada Europy. Z kolei w Babich Dołach punkty wymiany będą ulokowane przy wejściu na teren festiwalu od strony Gdyni oraz przy wejściu od strony Kosakowa.

źródło: gdynia.pl
Jak wygląda sytuacja z płatnościami?

Na terenie festiwalu będzie obowiązywał bezgotówkowy system płatności, honorowane będą karty płatnicze, telefony, zegarki i inne gadżety w technologii zbliżeniowej. Przygotowano też specjalną kartą przedpłaconą Alter Art, którą można będzie doładować za gotówkę. Jeśli posiadasz kartę Alter Art z Orange Warsaw Festival, doładuj ją i korzystaj na terenie Open’era. Na terenie będą znajdowały się cztery punkty wymiany gotówki na karty Alter Art. Na terenie festiwalu będą dostępne także bankomaty umożliwiające wypłatę gotówki.

Czy przygotowano udogodnienia dla osób niepełnosprawnych?

Owszem! To priorytet organizatorów! Wszystkie informacje na temat udogodnień i infrastruktury związanych z osobami niepełnosprawnymi znajdziecie TUTAJ

Poprzedni artykuł

Złamane kończyny, wybite zęby. Hulajnogi realnym zagrożeniem dla pieszych

Następny artykuł

Czy praca w branży elektronicznej to dobry interes?

powiązane artykuły
Total
0
Share