Głównym celem konferencji OPER8IT jest pokazanie potrzeby transformacji operacji IT w czasach, w których fuzja technologii zatarła granice między sferą fizyczną i cyfrową oraz wykorzystaniem technologii takich jak robotyka, chmura, sztuczna inteligencja itp. Wydarzenie ma łączyć ludzi ze świata centrów usług wspólnych i wewnętrznych centrów operacyjnych, aby umożliwiać im wymianę doświadczeń, poznawanie najlepszych praktyk, czy przypadków udanych wdrożeń. To platforma do dyskusji na temat rzeczywistych usprawnień i efektów dokonanych transformacji.
Ta konferencja jest dla nas ważna nie tylko dlatego, że chce budować przyjazny ekosystem gospodarczy, ale również dlatego, że jako miasto potrzebujemy przechodzić transformację i te informacje, które możemy tutaj zdobyć, bardzo nam się przydają do projektowania przyszłości. Zapoznałam się z programem, widzę, że jest mnóstwo propozycji, nie tylko bezpośrednio dotyczących tej branży. Liczę, że to będą fajne inspiracje, że będziecie zawsze kojarzyć tę fajność z Gdynią – zwróciła się do uczestników konferencji Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.
Konferencja odbywa się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. Organizowana jest przez działającą w naszym mieście fundację Let’s Manage IT. Odpowiada ona m.in. za inne, gdyńskie wydarzenie – konferencję IT Manager of Tomorrow.
Ponad połowa programu konferencji bazuje na studium przypadków. Swoimi doświadczeniami podzielą się menedżerowie operacji IT z najlepszych, nowoczesnych przedsiębiorstw w Polsce. Nie zabraknie także wyjątkowych gości. Na wyróżnienie z pewnością zasługuje Miłka Raulin, podróżniczka, zdobywczyni Korony Ziemi i trzecie najmłodsza Polka z Trawersem Grenlandii. W otwierającym wykładzie opowie ona o projekcie, którego celem było zdobycie najwyższych szczytów na wszystkich kontynentów. Wyzwanie wieńczyło wejście na Mt. Everest. Wykład będzie inspiracją do niepoddawania się przeciwnościom i twardej walki do końca.
Jak zbudować efektywny zespół operacyjny? Jak zadbać o komunikacje w zespole? Jak przygotować się na wyzwania? Jak postępować w sytuacjach kryzysowych? Na te pytania odpowiedzi poszuka z kolei Andrzej „Wodzu” Kruczyński. To były oficer GROM, który podczas OPER8IT opowie o swoim doświadczeniu podczas zabezpieczania Stadionu Narodowego w trakcie Euro 2012.
Z kolei o budowaniu kultury przyznawania się do błędów opowie Jarosław Klimentowski, kontroler ruchu lotnicznego. Za przykład posłuży właśnie lotnictwo, gdzie każdy błąd może skończyć się tragicznie, a które nadal pozostaje najbezpieczniejszym środkiem transportu.
- źródło: gdynia.pl
- foto główne: P. Kozłowski