Oryginalne imiona dla gepardów z gdańskiego ZOO!

ITCARD, zwycięzca aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, oficjalnie nadał imiona gepardom z gdańskiego ZOO! Urodzone w sierpniu ubiegłego roku kocięta od dziś oficjalnie noszą imiona Planeta, Appka, Paya, Pinia oraz Cash.

We wrześniu 2022 roku ogłoszono wielki sukces hodowlany gdańskiego ZOO: narodziny pięciu gepardów grzywiastych. Później pojawił się pomysł, aby nadanie im imion odbyło się w ramach zorganizowanej przez Miasto Gdańsk aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ostatni rok to pasmo sukcesów gdańskiego ogrodu zoologicznego, zarówno na polu krajowym, jak i europejskim. Aukcja, która oferowała nadanie imion gdańskim gepardom, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, za co chciałbym podziękować wszystkim licytującym. Cieszę się, że jesteśmy w stanie połączyć działalność zoo wraz z działaniami charytatywnymi i zbiórkami na szczytny cel – podkreśla Piotr Kryszewski, zastępca prezydenta ds. usług komunalnych.

Fot. Piotr Wittman

Wylicytowane imiona

W gdańskim ZOO odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano zwycięzcę licytacji: firmę ITCARD S.A. Za możliwość nadania imion oraz oficjalne wpisanie ich w kartotekę zwierząt. Spółka przekazała na rzecz WOŚP kwotę 21.200,00 zł.

Wylicytowana kwota, ponad 21 tysięcy złotych, zasiliła konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dla nas to duży zaszczyt. To już druga licytacja w ramach WOŚP i cieszę się, że pomysły naszego zespołu i akcja wzbudzają zainteresowanie na zewnątrz – mówi Michał Targowski, dyrektor Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego.

Samiczkom nadano imiona: Planeta, Appka, Paya, Pinia, a samczyk został nazwany: Cash.

Serdecznie dziękuję, że w taki sposób celebrujemy finał tej aukcji. Jako ITCARD faktycznie od początku namierzyliśmy tę aukcję i chcieliśmy ją wygrać. W związku z tym licytowaliśmy do samego końca. Oczywiście wspieramy ten szczytny cel, który ma Wielka Orkiestra, ale dla nas istotne było to, żeby faktycznie tutaj zostawić swój ślad. Te imiona, które zostały nadane gepardom korespondują z tym, co my robimy, jaki profil ma nasza działalność – mówi Adam Matyaszek, wiceprezes zarządu spółki ITCARD.

Fot. Piotr Wittman

Co słychać u kociąt?

Młode gepardy rozpoczęły 8 miesiąc życia. Ich masa ciała wynosi od 27 do 34 kg. Na tym etapie opiekunowie mogą jeszcze do nich wchodzić, bezpośrednio prowadzić trening medyczny: przyzwyczajać do wchodzenia na wagę, targetowania (tj. podążania za celem, piłeczką tenisową). Gepardy mają już za sobą wszystkie szczepienia, teraz pozostało tylko regularne odrobaczanie.

Gepard grzywiasty to gatunek, który podlega Europejskiemu Programowi Hodowli. Musimy liczyć się z tym, że za chwilę pożegnamy się z naszymi kociakami. Dostaniemy informacje o ich nowych domach, czy ogrodach zoologicznych, do których będą musiały wyjechać – mówi Beata Kuźniar, kierownik sekcji zwierząt drapieżnych. – Natomiast mogę zapewnić, że pójdą w świat, a „Planeta” zostanie przez nie zasiedlona. Miejmy nadzieję, że w niejednej „Apce” będzie można zobaczyć Pinie, Peje i całe jej rodzeństwo. Także bądźmy dobrej myśli, że te imiona rzeczywiście nie zostaną tu w gdańskim zoo, ale pójdą z nimi w świat.

źródło: Gdański Ogród Zoologiczny

Poprzedni artykuł

Gustaw Marek Brzezin: Bez kobiet nie byłoby sukcesów

Następny artykuł

Montownia Lofts & Experience. Za nami oficjalne otwarcie!

powiązane artykuły
Total
0
Share