Osiedle baraków? “Wizualizacja nie ma nic wspólnego z tym, co faktycznie chcielibyśmy tam zrobić”

Wszyscy ci, którzy krzywili się na widok projektu TriCity Park Village, czyli tak zwanego – osiedla baraków, mogą odetchnąć z ulgą. Kontrowersyjny projekt, który miał dotyczyć okolic gdańskiej ulicy Czyżewskiego – nie zostanie zrealizowany w formie, która obiegła internet.

Po ogłoszeniu zaplanowanej inwestycji w sieci pojawiło się mnóstwo negatywnych komentarzy. Przypomnijmy – kilka dni temu media obiegła informacja o zaplanowanej inwestycji, która zakładała powstanie 32 apartamentów TriCity Park Village. Inwestycja miała dotyczyć działki przy ulicy Józefa Czyżewskiego w Gdańsku (tuż obok Stadionu Lekkoatletycznego AWFiS). Domki modułowe miały być przeznaczone pod inwestycję. W praktyce oznacza to, że kupując dany obiekt, moglibyśmy go później wynająć i czerpać zysk. Z informacji udostępnionych przez właściciela kompleksu – wspomniany zysk miał wynieść 19% w skali roku oraz pełną obsługę najmu. Atutem miał być również szybki proces realizacji, gdyż tego rodzaju budynki nie wymagały formalnego pozwolenia na budowę. Cena jednego domku miała wynieść 545 000zł, choć nie wiadomo, czy mowa o kwocie brutto, czy też netto.

Fot. wizualizacja TriCity Village

Informacje o tytułowej inwestycji szybko obiegły lokalne media, a chwilę później – również te ogólnopolskie. Mieszkańcy Gdańska nie kryli swego oburzenia w mediach społecznościowych. Wielu z nich porównywało inwestycję do popularnego serialu pt. Chłopaki z Baraków. Nie brakowało zdań, że mamy tu do czynienia z patodeweloperką. Teraz okazuje się, że wyśmiewane domki nie powstaną w tym miejscu. Pisze o tym na portalu „Radio Gdańsk” – Aleksandra Trembicka. W swoim materiale cytuje pracownika Sports Hospitality – Michała Janickiego.

Wizualizacja nie ma nic wspólnego z tym, co faktycznie chcielibyśmy tam zrobić; na naszą prośbę została już usunięta z internetu. Chcemy uspokoić mieszkańców, że dołożymy wszelkich starań, aby miejsce wyglądało ładnie. Chcemy, żeby inwestycja, która powstanie, wpisała się w otoczenie i bliskość parku – czytamy w artykule.

W dalszej części Michał Janicki informuje, że docelowy wygląd terenu jeszcze nie został zaprezentowany. Powstaną mobilne moduły mieszkaniowe, a ich podstawowymi materiałami będzie drewno oraz szkło. Obiekty mają być wykorzystywane głównie podczas imprez i zgrupowań sportowych.

Poprzedni artykuł

Sopockie instytucje kulturalne podsumowały miniony rok. Liczby robią wrażenie!

Następny artykuł

Większa liczba programistów i kolejne szanse na rozwój w IT

powiązane artykuły
Total
0
Share