Otwarcie nowoczesnej linii wytwarzania komponentów do aut elektrycznych

Firma Eaton zainwestowała ok. 100 mln zł w rozbudowę swojego biznesu z sektora eMobility w kampusie Eaton w Tczewie. W zakładzie w grodzie Sambora będą powstawać podzespoły do elektrycznych i hybrydowych aut.

Inwestycja objęła nowoczesne laboratorium oraz trzy nowe, zautomatyzowane linie produkcyjne do wytwarzania komponentów do pojazdów elektrycznych (EV) dla klientów z sektora eMobility. Całość kosztowała ok. 100 mln zł. Znacząca część to budowa linii produkcyjnych, zautomatyzowanych i zrobotyzowanych, służących do produkcji komponentów wykorzystywanych w samochodach hybrydowych i elektrycznych. W czwartek odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia nowej linii produkcyjnej wyrobów dla aut elektrycznych.

Warto dodać że branża Automotive dynamicznie rozwija się na Pomorzu – i ważne miejsce zajmuje tam Tczew. 1871 to ważna data dla pomorskiego sektora Automotive – wtedy miało miejsce otworzenie przez Willego Muscate zakładu produkującego maszyny rolnicze w Tczewie. W 1945 nastąpiło przejęcie przez polskie władze zakładu A.P.Muscate GmbH i przyjęcie nazwy Przedsiębiorstwo Państwowe Traktorów i Maszyn Rolniczych (w 1968 zakład przemianowano na Fabrykę POLMO, zaś w 1998 roku nastąpiło włączenie fabryki w Tczewie w skład przedsiębiorstwa Eaton Corporation” i przyjęcie nazwy Eaton Truck Components SA.

źródło: TCZ.pl (Internetowy Serwis Informacyjny Miasta Tczewa)

Poprzedni artykuł

Tczew: Bezpłatna komunikacja miejska i początek końca systemu FALA...?

Następny artykuł

Za nami pierwsza edycja Saltic Eco Festiwal! [RELACJA]

powiązane artykuły
Total
0
Share