Państwo 2.0 z udziałem przedstawicieli Gdyni

W 12. edycji prestiżowej konferencji, która odbyła się w Warszawie, wziął udział między innymi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. Wydarzenie organizowane przez portal Computer World skupia liderów rozwiązań #IT w rządzie, samorządach i sektorze prywatnym.

Konferencja Państwo 2.0 jest wydarzeniem poświęconym strategii cyfryzacji państwa i kierunkom rozwoju centralnych projektów IT. W roku ubiegłym w konferencji wzięło udział blisko 750 uczestników. Konferencja od 12 lat stwarza doskonałą okazję do poznania kierunków rozwoju rządowej teleinformatyki i statusu prac nad publicznymi przedsięwzięciami IT.W tym roku pierwszego dnia skoncentrowano się na kierunkach rozwoju rządowych projektów IT, perspektywie unijnej 2021-2027, wprowadzanych zmianach w obszarze organizacji rządowej teleinformatyki i cyberbezpieczeństwa państwa. Drugi dzień poświęcono wybranym aspektom takim jak: cyberbezpieczeństwo państwa, zdrowie, smart city, edukacja i rolnictwo. 

– Wymiana informacji związanej z wykorzystywaniem działań IT na różnych polach działalności samorządu czy państwa jest niezbędna dla ich funkcjonowania. Podobnie jak dla funkcjonowania mądrych, uczących się miast. Ostatnie dwa lata pandemii pokazały, że tego typu rozwiązania będą w przyszłości jednym z najważniejszych kanałów naszej opieki nad mieszkańcami. Dlatego musimy szukać nowych rozwiązań, sprawdzać jakie nowości pojawiają się w IT i dzielić się wiedzą w tym szybko zmieniającym się świecie – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia, który reprezentował nasze miasto podczas dyskusji na temat rozwiązań smart city.

Efekty działań Gdyni w kierunku smart city były omawiane podczas sesji z przedstawicielami innych miast (np. Wrocławia czy Warszawy) i specjalistami z branży prywatnej czy środowisk uniwersyteckich. Rozmawiano o innowacyjnych rozwiązaniach dla miast takich jak technologie w: obszarze transportu, efektywności energetycznej, poprawie bezpieczeństwa mieszkańców i ochronie środowiska.

Wśród gości i prelegentów konferencji pojawili się m.in. Justyna Orłowska, pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej, Hubert Nowak, Prezes Urzędu Zamówień Publicznych czy Jacek Oko, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Poprzedni artykuł

Tajemnicze podziemia Willi Junckiego

Następny artykuł

Naszyjnik z bursztynu od Anny Orskiej

powiązane artykuły
Total
0
Share