Pilne! Zmiany w zarządach Portu Gdańsk i Portu Gdynia!

Decyzją Rady Nadzorczej trzyosobowy zarząd Morskiego Portu Gdańsk został odwołany. Tymczasowo, do pełnienia funkcji członka zarządu Portu Gdańsk został delegowany Krzysztof Zbigniew Kaczmarek.

Łukasz Malinowski, Kamil Tarczewski i Wojciech Makieła opuszczają zarząd Portu Gdańsk. Nowa Rada Nadzorcza ZMPG S.A., z dniem 6 lutego odwołała ich ze swoich stanowisk. Tymczasowo, do pełnienia funkcji członka zarządu Portu Gdańsk został delegowany Krzysztof Zbigniew Kaczmarek.

Kaczmarek to menadżer, przedsiębiorca, z wieloletnim doświadczeniem w kierowaniu zespołami i projektami z różnych branż. Jest absolwentem studiów z zakresu komunikacji społecznej na Wydziale Nauk Społecznych oraz menadżerskich studiów MBA w obszarze zarządzania w organizacji. Zasiadał w zarządach i radach nadzorczych spółek. W latach 2021-2022 przewodniczył Radzie Nadzorczej Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Od 25 stycznia br. członek Rady Nadzorczej ZMPG S.A. Niebawem zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko prezesa i wiceprezesów zarządu spółki ZMPG.

Łukasz Malinowski pełnił tę funkcję od kwietnia 2023 roku. Z kolei Kamil Tarczewski stanowisko wiceprezesa ds. infrastruktury objął w czerwcu 2020 roku. Wcześniej, od maja 2018 roku był członkiem Rady Nadzorczej ZMPG. Wojciech Makieła na stanowisku wiceprezesa ds. bezpieczeństwa zasiadał od września 2023 roku.

W Porcie Gdynia również zmiany

Jak się okazuje to nie są jedyne zmiany.  Z funkcji prezesa Zarządu Portu Gdynia odwołany został Jacek Sadaj, który piastował to stanowisko od 2021 roku. Co z wiceprezesami tytułowej spółki – Maciejem Bąkiem i Kazimierzem Koralewskim? Co prawda nie ma jeszcze komunikatu na temat odwołania obu panów, aczkolwiek jak informuje portal GospodarkaMorska.pl:

Choć nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu, to ze stron Biuletynu Informacji Publicznej ZMPG zniknęła informacja o składzie zarządu. Stanowi to potwierdzenie informacji o odwołaniu trzyosobowego zarządu – prezesa i wiceprezesów. W jej miejsce podano, że Krzysztof Dobrowolski, członek Rady Nadzorczej, został “delegowany do czasowego wykonywania czynności Członka Zarządu – Prezesa Zarządu/Dyrektora Naczelnego spółki Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

GospodarkaMorska.pl

foto główne: Port Gdańsk

Poprzedni artykuł

Elektryk na mrozie. Fakty i mity

Następny artykuł

Gdynia: Ruszyły zdjęcia do serialu Netflixa!

powiązane artykuły
Total
0
Share