Pomorska inwestycja doceniona przez internautów

Inwestycja związana z budową węzła integracyjnego w Ustce została uznana za jedną z najlepszych inwestycji samorządowych w kraju. Ustka zdobyła ponad 1000 głosów internautów – ten rezultat zagwarantował jej trzecie miejsce w rankingu.

O tytułowej inwestycji usłyszeliśmy po raz pierwszy w 2011 roku. Jednak musiały minąć 4 lata, aby miejscowi radni wyrazili zgodę na nieodpłatne nabycie nieruchomości, które są własnością skarbu państwa w użytkowaniu wieczystym Polskich Kolei Państwowych SA do zasobów komunalnych Ustki. I to wtedy – w roku 2015 rozpoczęła się realizacja wspomnianej inwestycji.

W ramach realizacji wyremontowano czterokondygnacyjny obiekt dworca kolejowego oraz zbudowano trzykondygnacyjny budynek dworca autobusowego. Ponadto wybudowano blisko kilometr ulic – pętlę autobusową z trzema peronami, parking, obszar dla taxi, chodniki oraz ścieżki rowerowe. Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł 46 milionów złotych. Aż 26 milionów złotych z tej kwoty stanowiły środki pochodzące z funduszy europejskich.

Konkurs Top Inwestycje Komunalne jest organizowany jest przez Portal Samorządowy i Grupę PTWP. Jego celem jest docenienie tych, którzy osiągnęli inwestycyjny sukces dzięki odważnym – prorozwojowym decyzjom. Ustka do udziału w konkursie zgłosiła zakończoną w 2021 roku budowę węzła integracyjnego i zakwalifikowała się do finału, w którym było 25 nominowanych inwestycji. Ustka z 1019 głosami poparcia zajęła trzecie miejsce. Natomiast w głosowaniu internautów nagrodę specjalną dzięki 3616 głosom zdobył Lublin. Wręczenie nagrody miało miejsce kilka dni temu w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Poprzedni artykuł

Nadmorska gmina odcięta od dostaw gazu! Trwa wyścig z czasem!

Następny artykuł

Co? Gdzie? Kiedy? Majówkowy rozkład jazdy!

powiązane artykuły
Total
0
Share