Pomorska plaża uznana za jedną z najbardziej urokliwych w Europie

Ponad 12 tysięcy osób uznało, że Półwysep Helski posiada jedną z najbardziej urokliwych plaż na Starym Kontynencie. Pomorski zakątek znalazł się na 10. lokacie zestawienia przygotowanego przez dziennikarzy portalu European Best Destinations.

Warto podkreślić, że osoby głosujące we wspomnianym rankingu są w znacznej większości podróżnikami. Na topowe plaże europejskie głosowali przedstawiciele 82 krajów – w zestawianiu znalazły się łącznie 22 obszary nadmorskie. Który z nich okazał się tym najpiękniejszym?

Zwycięska okazała się portugalska plaża Porto Santo, położona niecałe 50km od popularnej Madery. To wyjątkowe miejsce bywa nazywane „Krainą Wiecznej Wiosny” – to ze względu na urzekający krajobraz, który jest złożony z żywej zieleni palm i oceanicznego błękitu fal. Ciekawostkę stanowi fakt, że złoty piasek owego obszaru Portugalii posiada właściwości terapeutyczne. To dodatkowy argument dla turystów i podróżników, którzy coraz chętniej odwiedzają to miejsce.

Podium tytułowego rankingu zostało zdominowane przez iberyjską część Europy. Drugie miejsce zajęła hiszpańska plaża Bolonia, zaś najmniejszy stopień pudła przypadł plaży Seixal, która jest częścią wspominanej już Madery. Oto pierwsza 10. prestiżowego zestawienia European Best Destinations:

  • Plaża Porto Santo – Portugalia
  • Plaża Bolonia – Hiszpania
  • Plaża Seixal – Madera
  • Cala Goloritze – Włochy
  • Plaża Mitjaneta – Baleary
  • Plaża Monolia – Grecja
  • Baia delle Zagare – Włochy
  • Plaże na wyspie Elafonisi – Grecja
  • Plaża Santa Giulia – Francja
  • Półwysep Helski – Polska

Urok Półwyspu Helskiego

Bałtycka plaża w czołowej 10. zestawienia? Brzmi trochę abstrakcyjnie, zwłaszcza jeśli przeanalizujemy konkurencyjne miejsca, ale jeśli tylko wczytamy się w opis i argumentację – błyskawicznie zaczynamy rozumieć nasze pomorskie piękno. Autorzy artykułu określili helską plażę mianem klejnotu oraz ostoi czystej natury i wolności w Europie. Twórcy rankingu zachęcają czytelników do eksplorowania Półwyspu Helskiego z rowerowej perspektywy i zwracają uwagę na wszechstronność owego obszaru. W ich opinii Hel będzie znakomitym wyborem zarówno dla osób ceniących aktywny wypoczynek, jak i dla tych, którzy zamierzają się zrelaksować w przyjaznym otoczeniu.

Poprzedni artykuł

Kto wystąpi podczas Juwenaliów Gdańskich? Poznaliśmy line-up!

Następny artykuł

Nadmorska gmina odcięta od dostaw gazu! Trwa wyścig z czasem!

powiązane artykuły
Total
0
Share