Pomorze docenione w prestiżowym rankingu

To spore wyróżnienie dla naszego regionu. Pomorze znalazło się na siódmym miejscu w rankingu “FDI Europejskie Miasta i Regiony Przyszłości”. Jako miasto średniej wielkości przyjazne dla biznesu wyróżnione zostało Miasto Gdańsk, a w kategorii małych miast strategia BIZ – Gdynia.

W rankingu 2022/2023 zajęliśmy 7 miejsce w kategorii regionów średniej wielkości – strategia BIZ. Warto dodać, że Pomorze jest jedynym polskim regionem w pierwszej dziesiątce. Wyprzedziliśmy również takie znane europejskie regiony jak Wyspy Kanaryjskie i Kraj Basków w Hiszpanii oraz Toskanię we Włoszech. 

W rankingu FDI docenione zostały również dwa pomorskie miasta. Stolica województwa zajęła 8 miejsce w kategorii średnich miast przyjaznych biznesowi. Z kolei Gdynia uplasowała się na 10 miejscu wśród małych miast przyszłości – strategii BIZ. Ranking został przygotowany przez FDI Intelligence, jeden z działów Financial Times. Łącznie w rankingu przeanalizowanych zostało 148 regionów.

– Rankingi są potwierdzeniem, że praca, którą wkładamy w to, aby region był bardziej zrównoważony, przyjazny dla biznesu i różnorodny daje efekty – podkreśla Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Przypomina nam jednocześnie o tym, że nadal mamy sporo do zrobienia – dodaje. Jak przebiega ranking FDI? Jakie są jego najważniejsze kryteria oraz skutki?
FDI Intelligence to specjalistyczny dział jednej z najważniejszych ogólnoświatowych gazet – Financial Times. To już ósma edycja rankingu. Opiera się on między innymi na potencjale gospodarczym, przyjazności dla biznesu, kapitale ludzkim, stylu życia czy efektywności kosztowej. Dla wielu firm wyniki rankingu FDI to jedno z najważniejszych źródeł wiedzy.

Poprzedni artykuł

Zima i endorfiny

Następny artykuł

Nowy prezes Vectry. W tle potężne plany rozwoju

powiązane artykuły
Total
0
Share