Popularny obiekt zmieni nazwę! Rusza konkurs na partnera tytularnego

Wszystko wskazuje na to, że Gdynia Arena może zyskać partnera tytularnego. Po 14 latach funkcjonowania popularnego obiektu rusza konkurs pozwalający wyłonić firmę, której logo oraz nazwa znajdą się na obiekcie. Marki zainteresowane konkursem mogą składać oferty do 21 czerwca.

Halę Sportowo-Widowiskową w Mieście Morza oddano do użytku w roku 2008. Wówczas oficjalna nazwa obiektu ograniczała się do frazy – „Hala Sportowo-Widowiskowa Gdynia”. 5 lat później doszło do zmiany nazwy na „Gdynia Arena” i to pod tym hasłem obiekt jest popularny do dziś. Lada moment może się to zmienić, bo rusza konkurs, który umożliwi wyłonienie partnera tytularnego.

Po latach istnienia naszej dumy, którą niewątpliwie jest hala Gdynia Arena, postanowiliśmy pozyskać partnera tytularnego. Środki pozyskane z tego tytułu zasilą budżet miasta i – co istotne – zostaną przeznaczone na dofinansowanie gdyńskiego sportu. To ważna gałąź funkcjonowania naszego miasta, dlatego jestem przekonany, że dodatkowe fundusze pozwolą na jeszcze większy jej rozwój – ocenia Sekretarz Miasta i Dyrektor Urzędu Miasta Gdyni Rafał Klajnert.

Tego rodzaju współpraca jest dziś coraz bardziej powszechną praktyką. Na to zjawisko zwraca uwagę Przemysław Dalecki – dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Praktycznie każdy większy obiekt posiada w nazwie markę partnera. To zjawisko, z którym od lat mamy do czynienia nie tylko w Polsce, na co przykładem mogą być choćby inne trójmiejskie obiekty, ale na całym świecie. Wkrótce i Gdynia wykorzysta tę możliwość na pozyskanie dodatkowych środków służących wsparciu sportu w naszym mieście – podkreśla Przemysław Dalecki.

Firmy zainteresowane konkursem, mogą składać oferty do dnia 21 czerwca 2022 roku, do godziny 11:00. Oferty należy składać w sekretariacie Gdyńskiego Centrum Sportu (ul. Olimpijska 5/9, 81-538 Gdynia) z dopiskiem: „NIE OTWIERAĆ. Oferta na konkurs na Partnera tytularnego dla Hali Sportowo-Widowiskowej Gdynia Arena zlokalizowanej w Gdyni przy ulicy Kazimierza Górskiego 8” lub przesłać pocztą na wyżej wskazany adres. W przypadku przesłania oferty pocztą, decydować będzie data stempla pocztowego.

Fot. Gdynia Arena

Hala Gdynia Arena została wybudowana zgodnie z wymogami FIBA, pozwalającymi organizować imprezy rangi międzynarodowej w koszykówce. Jednak nie tylko sport gości w jej progach! W hali odbywa się rokrocznie około 100 wydarzeń, których organizatorzy zgodnie chwalą komfort wnętrz, znakomitą akustykę i wysokiej jakości system nagłośnieniowy

Obiekt przypomina kształtem skorupę żółwia, a użyte w konstrukcji dachu maszty i liny nawiązują do symboliki morskiej. Dla podkreślenia sąsiedztwa hali z terenami leśnymi, jej boczne ściany stanowią skarpy ziemne z naturalną roślinnością, pełniące zarazem funkcję izolacji termicznej.

Poprzedni artykuł

Spore zmiany w zarządzie Lechii Gdańsk

Następny artykuł

Pchli Targ. Renesans i fenomen

powiązane artykuły
Total
0
Share