Poważny gracz na trójmiejskim rynku i duża zmiana w Neonie

50 pracowników zamierza zatrudnić firma Infopulse, która zadecydowała o wejściu na trójmiejski rynek biznesowy. Marka związana z branżą technologiczną otwiera swoją siedzibę w Gdańsku. Ale to nie koniec newsów ze świata nieruchomości i biurowców. Informacje o zmianach docierają do nas również z obiektu Neon…

Zacznijmy od Infopulse. Firma związana z transformacją cyfrową, cyberbezpieczeństwem oraz badaniami i rozwojem to poważny gracz we wspomnianej branży. Marka posiada 30-letnie doświadczenie, a o jej wielkości świadczy 16 biur w 7 krajach – w tym w obu Amerykach i na Starym Kontynencie. Infopulse Poland rozpoczęła swoją działalność w Polsce w roku 2018. Wtedy to uruchomiła w stolicy kraju centrum dostaw. Bliskość europejskich klientów oraz szeroka pula talentów IT poskutkowała dynamicznym rozwojem działalności. W zeszłym roku tytułowa firma zatrudniała już 100 osób oraz rozwijała kontakty z wieloma europejskimi klientami. Ostatnio, Infopulse został uznany za jedną z najlepszych firm programistycznych w Polsce, zajmując pierwsze miejsce w konkursie Outsourcing Stars 2021. W tym roku spółka otworzyła oddziały w Łodzi i Bydgoszczy oraz…

… w 3mieście, a mówiąc ściślej – w Gdańsku. Północna aglomeracja przyciąga coraz więcej firm związanych z nowymi technologiami. O rosnącej liczbie marek otwierających swoje siedziby w Gdańsku, Gdyni oraz Sopocie pisaliśmy niedawno tutaj. Dlaczego Infopulse zdecydował się na obecność na pomorskim rynku?

Trójmiasto ma ogromny potencjał rozwoju – oprócz dobrze wykwalifikowanej kadry, oferuje także nadmorski klimat, który zachęca specjalistów – również obcokrajowców – do relokacji na Pomorze. Ponadto nasza firma otrzymała duże wsparcie ze strony lokalnych władz samorządowych w tym inicjatywy Invest in Pomerania. Owocna współpraca z władzami pozytywnie wpłynęła na naszą decyzję o założeniu nowego biura w Trójmieście. Warto również nadmienić, że jako firma IT chcemy się skupić na naszym biznesie, a nie zarządzaniu powierzchniami biurowymi – cieszymy się, że dzięki wsparciu partnerów, The Home Office i Chillispaces, możemy otworzyć kolejne biuro w Polsce, nie martwiąc się o ten obszar – podkreśla Łukasz Olechnowicz , który doskonale zna realia trójmiejskiego rynku z uwagi na początek swojej kariery w obszarze IT. Olechnowicz pierwsze kroki stawiał właśnie w 3mieście.

Obecność wspomnianej marki na naszym terenie oznacza również nowe zatrudnienia. W ciągu pierwszych miesięcy Infopulse planuje zatrudnić w gdańskim oddziale 50 pracowników. Rekrutacja jest aktualnie skierowana do specjalistów na stanowiskach regular i senior. Na zyskanie doświadczenia szansę mają również osoby, które dopiero rozpoczynają karierę w branży IT. Firma rozwija program stażowy, aby wesprzeć nowe talenty. Warto dodać, że Infopulse Poland to kolejna firma z branży wysokich technologii pozyskana dla regionu przez samorządową inicjatywę, Invest in Pomerania, koordynowaną przez Agencję Rozwoju Pomorza.

Eastend w Neonie

Pojawienie się Infopulse w Mieście Neptuna to nie jedyna nowinka ze świata pomorskich biurowców. Kilka godzin temu dowiedzieliśmy się, że marka Eastend wynajęła blisko 700mkw w prestiżowym obiekcie Neon. Grupa związana z branżą e-commerce działa na rynku od 20 lat. Marka wywodzi się z Trójmiasta i posiada kilkadziesiąt topowych brandów odzieżowych z całego świata. Jest liderem e-commerce i ekspertem w branży streetwear w Polsce.

Biurowiec Neon. Materiały Prasowe.

Eastend rozgości się w obiekcie Neon, który należy do dewelopera Torus na okres 5 lat. Przestrzeń została zaaranżowana w taki sposób, aby sprzyjało pracy coworkingowej, indywidualnej oraz projektowej w większych grupach. Całość będzie utrzymana w nowoczesnej stylistyce z dużą dawką zieleni. Owa aranżacja ma na celu wsparcie dalszej ekspansji oraz rozwoju wspomnianej firmy.

Poprzedni artykuł

Agata Grenda: Work In Progress

Następny artykuł

Cudawianki 2022: Lato zaczyna się #wGdyni

powiązane artykuły
Total
0
Share