Poznaliśmy nazwisko nowego prezesa Portu Gdańsk

A więc wszystko jasne. Rada Nadzorcza Morskiego Portu Gdańsk powołała na stanowisko nowego prezesa. Został nim Łukasz Malinowski, który zastąpił Łukasza Greinke. Kim jest nowy prezes gdańskiego portu? Jakie ma doświadczenie? Sprawdzamy!

Łukasz Malinowski został wybrany przez Radę Nadzorczą na stanowisko Prezesa Zarządu Zarządu Morskiego Portu Gdańsk. Stanowisko obejmie 27 kwietnia 2023 roku. Nowy Prezes to doświadczony manager i radca prawny z 20-letnim doświadczeniem zawodowym, specjalizujący się w zarządzaniu korporacyjnym oraz zespołami prawnymi. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, prowadził swoje Kancelarie, jak również współpracował ze znanymi Kancelariami z terenu Trójmiasta. Przez ostatnie trzy lata zarządzał operacyjnie gdańskim oddziałem spółki Energa-Operator S.A, obecnie należącej do Grupy Orlen.

Nowy Prezes to doświadczony manager i radca prawny z 20-letnim doświadczeniem zawodowym, specjalizujący się w zarządzaniu korporacyjnym oraz zespołami prawnymi – czytamy w komunikacie prasowym.

Z Grupą Energa związany od 2016 roku na różnych szczeblach zarządzania. Odpowiedzialny również za obszary zarządzania korporacyjnego, a także polityki personalnej. Przez ponad siedem lat związany był także z Bankiem PH S.A. (Grupa GE Capital), wcześniej również z Nordea Bank Polska S.A. Konkurs na nowego Prezesa Portu Gdańsk został ogłoszony pod koniec marca br.

źródło: Port Gdańsk

Poprzedni artykuł

Gdynia: Za nami 5. edycja Follow the Rabbit!

Następny artykuł

Gdańsk: Brytyjska firma inwestuje milion funtów w nowe biuro!

powiązane artykuły
Total
0
Share