Prężnie działająca firma IT otworzyła swoje biuro w Gdyni

Dziś przy ul. Łużyckiej 3C swoje gdyńskie biuro otworzyła marka Future Processing – prężnie działająca firma IT wywodząca się z Gliwic. Byliśmy obecni na tej inauguracji!

Future Processing (FP) specjalizujące się w rozwoju oprogramowania dla klientów biznesowych z całego świata. Ta polska firma to zdobywca wielu nagród, m.in. tytułu Top Developers Poland 2022 w rankingu Clutch czy Strategic Sourcing Awards 2021 w kategorii „Najlepsza odpowiedź firmy na COVID-19″. Działa od 22 lat, a Gdynia jest drugą, po Gliwicach, lokalizacją w Polsce. Powstanie tu Delivery Center, które będzie świadczyło usługi dla całego obszaru nearshoringowego firmy.

Wzmacnianie sektora IT w regionie to jeden z ważnych celów w rozwoju województwa pomorskiego jaki realizujemy m.in. w ramach samorządowej Inicjatywy Invest in Pomerania koordynowanej przez Agencję Rozwoju Pomorza. Napływ tak wyspecjalizowanych firm jak Future Processing pozwala nam budować konkurencyjność gospodarki regionu w oparciu o nowoczesne technologie i coraz ciekawszą ofertę rynku pracy w tym sektorze. Szczególnie cieszy nas, że to polski kapitał – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.    

Fot. Jagoda Pietruszewska

„Człowiek nie robot”

To hasło przyświeca filozofii FP. Organizacja kładzie duży nacisk na możliwość wyboru i samodzielność. Praca zdalna i hybrydowa to w postpandemicznej rzeczywistości już standard, ale otwartość na zmianę projektów i stanowisk, szczera komunikacja czy szkolenia dopasowane do konkretnych potrzeb – niekoniecznie! A m.in. dzięki takiemu podejściu firma otrzymała w 2021 r. Certyfikat Kincentric Best Employers, przyznany w oparciu o anonimowe badanie pracowników (Happy Team). Plasuje to FP w czołówce pracodawców najlepiej dbających o swój zespół – powyżej średniej ze wszystkich branż w Polsce, a także branży IT w Europie. A to najlepsze potwierdzenie, że pracownicy czują się w firmie dobrze.

Nowe biuro zaprojektowaliśmy tak, by mogło być miejscem zarówno pracy, jak i odpoczynku. Zależało nam, żeby znalazła się tu przestrzeń do integracji, ale też do wyciszenia – mówi Piotr Rybak, Branch Manager i szef gdyńskiego oddziału FP. – Mamy tu spory open space z 20 ruchomymi zielonymi ściankami, które dają duże możliwości indywidualnej aranżacji, 6 sal konferencyjnych, 2 sale do spotkań online 1:1, chill room i game room, a także bardzo przestronną kuchnię, sprzyjającą wspólnemu spędzaniu czasu. Charakteru dodają grafiki LED czy murale, które wykonała dla nas Marta Frej.

Fot. Jagoda Pietruszewska

Długodystansowcy

Future Processing ceni sobie relacje. Buduje je konsekwentnie i długofalowo, w oparciu o zaufanie
i zaangażowanie. Od 15 lat współpracuje z Microsoftem, a niemal połowa przychodów pochodzi od ponad 3-letnich klientów. Podobnie jest z pracownikami – kilka osób pracuje w firmie już od ponad 2 dekad,
a 28% załogi ma staż wyższy niż 8 lat. W międzyczasie te osoby zmieniają oczywiście stanowiska czy projekty, więc o nudzie czy stagnacji nie ma mowy.

Dobrostan

Wierzymy w siłę technologii i rozwoju, ale nie za wszelką cenę. Dążymy do zachowania równowagi – mówi Katarzyna Paduch, Lead Employer Branding Specialist. – Chcemy zbudować w Gdyni społeczność – taką, która nie tylko wspólnie pracuje i rozwiązuje problemy, ale umie też wspólnie odpoczywać, śmiać się i angażować w niezwiązane z programowaniem inicjatywy.

Dodatkowe benefity obejmują nie tylko wspólne posiłki. FP chce zadbać o dobrą formę pracowników – zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Stąd wśród możliwości np. konsultacje psychologiczne, treningi personalne czy zajęcia „zdrowy kręgosłup”. Z myślą o zdrowej codzienności biuro wyposażone jest też w ergonomiczne krzesła oraz regulowane biurka, umożliwiające pracę na siedząco jak i na stojąco.

Firmie bliskie jest też promowanie kultury współdzielenia. FP dysponuje e-hulajnogami, które pracownicy mogą wypożyczyć na weekend, do domu mogą wziąć też konsolę Xbox, a od września zacznie funkcjonować „rentownia” z wybranymi przez FP-owiczów sprzętami (prym wiodą te pomagające w domowych porządkach).

Fot. materiały prasowe

Masz szansę dołączyć do zespołu

W gdyńskim biurze zatrudnienie znajdą przede wszystkim developerzy w technologiach Java, .Net, Node.JS, React i Angular, ale też inżynierowie jakości (testerzy) oraz inżynierowie DevOps czy CloudOps – do końca tego roku ok. 40 osób, a w 2023 – łącznie 100. Bieżące oferty pracy publikowane są na stronie Future Processing w zakładce KARIERA.

W świecie nowoczesnego, prężnie rozwijającego się biznesu IT, a na taki stawiamy w Gdyni, cieszy nas fakt, że ceniona polska marka zdecydowała się na ulokowanie siedziby w naszym mieście – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki. – Gdynia oferuje nie tylko komfortowe warunki do prowadzenia działalności, ale też wysoką jakość życia dla mieszkańców. Wierzę, że nowe miejsce pozytywnie wpłynie na rozwój pracowników, a tym samym firmy.

Poprzedni artykuł

Luz, uśmiech i relacje, które procentują w przyszłości

Następny artykuł

Półmetek budowy największej fabryki bateryjnych magazynów energii w Europie

powiązane artykuły
Total
0
Share