Rekordowa popularność 3miasta pośród turystów zagranicznych!

Według badania Free Now 3miasto odnotowało najwyższy w Europie przyrost zagranicznych turystów w czerwcu. Tym samym Gdańsk, Gdynia oraz Sopot wyprzedziły potęgi w postaci Paryża czy Mediolanu. Jakie są przyczyny tak dużej popularności północnej aglomeracji?

Jedną z nich stał się z pewnością Open’er Festival. Gdyńskie wydarzenie jak co roku przyciągnęło do 3miasta turystów spoza granic Polski. Każdego roku są oni liczeni w tysiącach. Tegoroczny line-up – naszpikowany gwiazdami, ale też pierwszy w pełnej krasie po falach pandemicznych obostrzeń – wszystko to miało swoje odzwierciedlenie w rekordowych liczbach. A w jaki sposób dokonuje się badań tych statystyk?

To za sprawą aplikacji Free Now z której korzysta 56 mln osób w 170 miastach 16 europejskich krajów. Dzięki aplikacji można przemieszczać się korzystając z różnych środków transportu – taksówki, auta na minuty, e-hulajnogi, e-roweru czy e-skutera. Apka pozwala na dokonanie analizy przejazdów oraz wyodrębnienie statystyk. Mówią one między innymi o korzystaniu z tych środków transportu przez użytkowników zarejestrowanych lokalnie lub z innego kraju. Z analizy statystyk płyną ciekawe wnioski na temat popularnych w 2022 roku wakacyjnych destynacji i dynamiki przyrostu turystów w europejskich lokalizacjach.

Tegoroczne, wakacyjne trendy, pokazują dane dotyczące dynamiki wzrostu liczby turystów w danych miastach, z miesiąca na miesiąc. W zestawieniu przyrostu zagranicznych użytkowników FREE NOW z maja na czerwiec, Trójmiasto znalazło się na szczycie – na co wpływ miał z pewnością odbywający się pod koniec miesiąca Open’er Festival gromadzący setki tysięcy festiwalowiczów, którego platforma FREE NOW była wyłącznym partnerem taxi. Dzięki temu, centrum Pomorza pokonało w tym roku takie miasta jak Paryż, znajdujący się na drugim miejscu w tym zestawieniu oraz kolejno: Mediolan, Warszawę i Porto – informuje Agnieszka Ciesek, Senior PR & Communications Manager.

Free Now przedstawiło także statystyki dotyczące przyrostu turystów w nadmorskich miastach południowej Europy oraz zestawienie najbardziej popularnych turystycznie miast starego kontynentu. Wśród miast południowoeuropejskich przodują: 

  • Cagliari 
  • Katania
  •  Faro
  • Cannes 
  • Malaga

Natomiast najbardziej turystycznymi europejskimi miastami, popularnymi nie tylko latem, lecz przez cały rok są według statystyk Free Now: Barcelona, Paryż, Londyn, Rzym i Lizbona.

Na koniec warto dodać, że liczby związane z popularnością Trójmiasta pośród turystów z kraju oraz spoza granic pną się od wielu lat. Publikacje lokalnych organizacji turystycznych, a także dane ogólnokrajowe potwierdzają, że 3miasto wraz z Pomorzem stają się coraz bardziej atrakcyjną formą turystyczną.

Poprzedni artykuł

Bolid F1 zajechał do Kosakowa!

Następny artykuł

Jakie zmiany czekają plac Przyjaciół Sopotu? Mamy wizualizacje!

powiązane artykuły
Total
0
Share