Sobota pełna atrakcji w Sopocie! Wyścig pływacki i pokaz mody dawnej!

W sobotę, 19 sierpnia, odbędzie się trzeci i ostatni w tym sezonie Wyścig pływacki dookoła molo im. Jacka Starościaka. Sopocki MOSiR wraz z Open Water Team Sopot zapraszają także na rekreacyjny Slow Swimming i pokaz mody „Dawnej plaży czar”, przygotowany z okazji obchodów 200-lecia kurortu. Start do wyścigu i pokazy odbędą się na plaży przy wejściu nr 23.

Już po raz 24. pływacy stają w Sopocie do rywalizacji sportowej i weryfikują swoje umiejętności w pływaniu w wodach otwartych. W sobotę 19 sierpnia odbędzie się trzeci, finałowy Wyścig pływacki dookoła molo im. Jacka Starościaka, który wyłoni zwycięzców całego tegorocznego cyklu. Punktualnie o godz. 12.00 startem do wyścigu będzie sopocki hejnał z latarni morskiej przy molo.

Rywalizacja odbywa się będzie w 7 kategoriach wiekowych (osobno dla kobiet i mężczyzn) i w kategorii OPEN. Podobnie jak w poprzednich wyścigach koszt udziału to 25 zł, sopocianie z Kartą Sopocką płacą 20 zł, a osoby powyżej 65 roku życia (ukończone w dniu wyścigu) płyną za darmo – informuje Józef Kamiński z sopockiego MOSiR, organizator wyścigu. ‒ Cieszymy się, że mamy grono wiernych uczestników, a należy do nich między innymi Sopocki Klub Morsów. O godz. 11.15 nasze „morsy” wystąpią przed kibicami. Już teraz zapraszam na plażę – dodaje Józef Kamiński.

Każda osoba, biorąca udział w wyścigu, musi zostać odnotowana w biurze wyścigu, dlatego na plażę należy przybyć z co najmniej godzinnym wyprzedzeniem. Zapisy kończą się o godz. 11.15. Nad bezpieczeństwem uczestników wyścigu będą czuwać ratownicy sopockiego WOPR. Na mecie każdy uczestnik wyścigu dookoła molo otrzyma pamiątkowy medal. 

Wszyscy, zwłaszcza dzieci, mogą wziąć udział w Slow Swimmingu. To specjalnie przygotowane trasy pływackie na krótkich dystansach dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pływaniem w morzu. Dzieci do lat 12, w towarzystwie pełnoletniego opiekuna, mogą popłynąć 400 m w „Ławicy Szprotek”. Młodzież i dorośli mają okazję przepłynąć 800 m w „Ławicy Śledzi”. Trasa jest wytyczona wzdłuż molo, tam i z powrotem.

Nie ma tu rywalizacji, nie jest mierzony czas. Popularyzujemy w ten sposób pływanie w wodach otwartych, które jest znakomitą i bardzo tanią formą rekreacji. Wystarczy bojka asekuracyjna i podstawowe umiejętności pływackie. Reszta to pokonanie strachu, w czym pomaga właśnie Slow Swimming – mówi Adrianna Niekowal, prezeska Sopockiego Klubu Pływackiego, inicjatorka Slow Swimmingu w Sopocie.

Po zakończeniu rywalizacji pływaków, na sopockiej plaży, przy wejściu nr 23, odbędzie się pokaz dawnej mody plażowej.

Informacje organizacyjne

Zapisy na Slow Swimming i na Wyścig pływacki #3 są możliwe do 18 sierpnia na platformie: elektronicznezapisy.pl. Można też się zapisać na miejscu. W Slow Swimmingu dzieci płyną z opiekunem, a starsi muszą mieć bojkę asekuracyjną. Z kolei w wyścigu dookoła molo można płynąć w piance – tacy zawodnicy tworzą oddzielną kategorię startową i nie ma w niej podziału na grupy wiekowe. Na mecie każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Nad bezpieczeństwem uczestników będą czuwać ratownicy sopockiego WOPR. 

SZCZEGÓŁY ORAZ REGULAMIN – KLIKNIJ!

Program:

  • godz. 10.00 – start do „Ławicy Szprotek” (400 m)
  • godz. 10.30 – start do „Ławicy Śledzi” (800 m)
  • godz. 11.15 – występ Sopockiego Klubu Morsów
  • godz. 12.00 – start do „Wyścigu pływackiego dookoła molo #3 – wyścig finałowy
  • godz. 13.00 – pokaz „Dawnej plaży czar”
  • godz. 13.45 – ogłoszenie wyników wyścigu i dekoracja zwycięzców w każdej kategorii

źródło: MOSiR Sopot

Poprzedni artykuł

Woda o smaku... Bałtyku! Intrygujący performance!

Następny artykuł

Impuls za 35 milionów złotych!

powiązane artykuły
Total
0
Share