Sopot Spring Tour 2024. Wystartuje wielokrotna medalistka MŚ i Europy!

Międzynarodowe zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego „WKKW Sopot Spring Tour” odbędą się na sopockim Hipodromie przez dwa kolejne weekendy, w dniach 25 kwietnia-5 maja. W zawodach wystartuje m.in. Ingrid Klimke. Niemka jest wielokrotną medalistką olimpijską, mistrzynią świata i Europy.

WKKW to jeździecki triathlon, na który składają się trzy dyscypliny jeździeckie rozgrywane w ciągu trzech dni. Na początek tzw. próba ujeżdżenia, która polega na wykonaniu odpowiednich figur na tzw. czworoboku, czyli specjalnie przygotowanym placu. W tej eleganckiej dyscyplinie nacisk kładziony jest przede wszystkim na współpracę konia i jeźdźca. Liczy się perfekcyjne opanowanie zwierzęcia oraz swoboda i elegancja wykonywanych figur.

Międzynarodowe Zawody „Sopot Spring Tour 2024” rozgrywane będą na sopockim Hipodromie w dniach 25-28 kwietnia oraz 2-5 maja.

Kolejnego dnia zawodnicy i konie biorą udział w próbie terenowej rozgrywanej na znacznie większym obszarze. Jest to bieg przełajowy na trasie obejmującej kilka kilometrów, na której jeździec i koń mają do pokonania około dwudziestu przeszkód. Próba terenowa to zdecydowanie najbardziej widowiskowa cześć zawodów WKKW, która przyciąga na Hipodrom rzesze fanów jeździectwa.

Rozgrywana trzeciego dnia próba skoków jest z kolei testem dokładności oraz kondycji konia i jeźdźca, którzy dzień wcześniej przeszli bardzo wymagającą próbę terenową. Skoki odbywają się na parkurze, na którym ustawionych jest kilkanaście przeszkód – należy je pokonać w odpowiedniej kolejności w zadanym czasie. Każda zrzutka i przekroczenie normy czasu to oczywiście punkty karne.

Międzynarodowe Zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW) „Sopot Spring Tour 2024” rozgrywane będą na sopockim Hipodromie w dniach 25-28 kwietnia oraz 2-5 maja 2024 r. Wstęp wolny.

  • źródło: materiały prasowe
  • foto główne: photo monskoo
Poprzedni artykuł

Le Bellot w Porcie Gdańsk. Wystartował sezon wycieczkowy

Następny artykuł

Pomorze i Gdańsk w prestiżowym przewodniku kulinarnym!

powiązane artykuły
Total
0
Share