Sopot: Trwa aktywny sezon na Hipodromie!

Sezon wakacyjny to bardzo pracowity czas dla wszystkich parających się jeździectwem. W całej Polsce w każdy weekend odbywa się przynajmniej kilka imprez jeździeckich o różnej randze i w ramach różnych dyscyplin. Na sopockim Hipodromie również w niemal każdy weekend miłośnicy koni znajdą coś dla siebie.

Za nami największa w Polsce impreza, czyli zawody międzynarodowe CSIO, za nami także Mistrzostwa Polski w Paraujeżdżeniu oraz wyścigi konne. Za to w najbliższym czasie, bo już w dniach 22-23 lipca na Hipodromie będzie można oglądać pokaz i championat koni arabskich Sopot Arabian Horse Show.

Najbliższe wydarzenie to okaz i championat koni arabskich – Sopot Arabian Horse Show. Event odbędzie się w dniach 22-23 lipca.

Z kolei w ostatni weekend lipca Hipodrom zaprasza na zawody w skokach przez przeszkody dzieci i młodzieży ZO DiM. Spodziewany jest start nawet 300 par. Zawody to niejako przedłużenie misji Hipodromu, na którym co miesiąc ponad tysiąc młodych osób pobiera lekcje nauki jazdy o różnym stopniu zaawansowania. Działa tutaj dziewięć szkół jazdy konnej, od jeździeckiego przedszkola, po zaawansowane treningi młodych sportowców. Wychowankowie święcą triumfy na parkurach w całej Polsce i Europie, nazwiska związane z Hipodromem można spotkać praktycznie na wszystkich ważniejszych zawodach jeździeckich.

Sezon otwarty zakończy się Mistrzostwami Pomorza w skokach przez przeszkody, by od października – jak co roku – przenieść się na krytą ujeżdżalnię.

  • źródło: UM Sopot
  • foto główne: Aleksandra Ziętak
Poprzedni artykuł

Kto zdobędzie Złote Lwy? Poznaliśmy nominowanych!

Następny artykuł

Zulu Kuki i Porsche wydrukowane w 3D. Dzieło będzie można oglądać na plaży!

powiązane artykuły
Total
0
Share