Startuje program Praca dla Seniorek i Seniorów. Znamy szczegóły!

W Centrum Pracy Seniorek i Seniorów Gdańskiego Urzędu Pracy rozpoczyna się druga edycja projektu skierowanego do dojrzałych mieszkańców Gdańska. Ma on im pomóc nie tylko w znalezieniu zatrudnienia dopasowanego do specyficznych potrzeb osób w wieku 60+, ale i w szeroko rozumianej aktywności.

W Gdańsku jest ponad 120.000 seniorów, z których większość nie zamierza rezygnować z aktywności wraz z przejściem na emeryturę. Nie brakuje również osób, które pragną pozostać na rynku pracy nieco dłużej. To właśnie z myślą o tej grupie uruchomiona zostanie druga edycja programu specjalnego Praca dla Seniorek i Seniorów. Ma on wspierać osoby dojrzałe w podejmowaniu zatrudnienia, głównie w niepełnym wymiarze czasu pracy, dostosowanego do specyficznych potrzeb i możliwości gdańszczan w wieku 60+.

Projekt organizujemy po raz drugi. Jego pierwsza edycja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony seniorów, dla których praca często ma nie tylko wymiar finansowy, ale i społeczny. Pomaga utrzymywać kontakty z innymi oraz daje poczucie przynależności i spełnienia.

Aneta Piotrowska – Kierownik Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Na czym polega projekt?

W programie mogą wziąć udział seniorzy, którzy: ukończyli 60. rok życia, posiadają ustalone prawo do emerytury lub renty (z tytułu niezdolności do pracy, rodzinnej lub socjalnej), mogą zarejestrować się w Gdańskim Urzędzie Pracy, jako poszukujący pracy i są zainteresowani rozwojem zawodowym, w formie szkolenia oraz podjęcia pracy.

Zgłoszenie do udziału w projekcie odbywa się na podstawie deklaracji uczestnictwa, którą należy prawidłowo wypełnić i złożyć w Centrum Pracy Seniorek i Seniorów (Gdańsk, al. Grunwaldzka 30/32). Nabór prowadzony będzie w trybie ciągłym, do wyczerpania limitu 10 wolnych miejsc.

materiały prasowe

Wsparcie dla seniorów

Zakwalifikowani do projektu seniorzy będą mogli skorzystać z wielu atrakcyjnych form wsparcia, które pomogą zarówno w znalezieniu, jak i utrzymaniu pracy. Podobnie jak w poprzedniej edycji projektu, również tym razem, dojrzali gdańszczanie będą mogli zostać skierowani na szkolenie wybrane we współpracy z doradcą klienta Centrum oraz przyszłym pracodawcą.

Oprócz podniesienia kwalifikacji zawodowych uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z profesjonalnej diagnozy talentów w postaci Testu Gallupa.

Nowością w najnowszej odsłonie projektu są jednorazowe Vouchery Pluxee (dawniej Sodexo) o wartości do 400 zł. Otrzymają je wszyscy seniorzy, którzy w ramach programu ukończą szkolenie podnoszące kwalifikacje zawodowe, a następnie przepracują co najmniej 1 miesiąc oraz potwierdzą kontynuację zatrudnienia.

Korzyści dla firm

Dziś chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że praca dla osób dojrzałych ma ogromną wartość. Głośno powinniśmy natomiast mówić o korzyściach, jakie ze współpracy z seniorami mogą mieć sami pracodawcy, a tych jest naprawdę wiele!

Roland Budnik – Dyrektor Gdańskiego Urzędu Pracy

Największą zaletą osób dojrzałych jest ich bogate doświadczenie. Seniorzy często dysponują wieloletnim stażem pracy i praktyczną wiedzą, której ich młodsi koledzy często jeszcze nie mają. Stabilność i lojalność to druga z zalet. Pracownicy 60 plus zazwyczaj poszukują stabilnego zatrudnienia. Zaangażowanie w pracy oraz lojalność z pewnością pomoże w ograniczeniu rotacji pracowników i zmniejszy koszty związane z rekrutacją. Długoletniemu doświadczeniu często towarzyszą umiejętności interpersonalne. Dzięki temu seniorzy mogą być skutecznymi liderami i mentorami dla młodszych pracowników, wspierając ich w rozwoju zawodowym i integracji z zespołem. Pracodawcy powinni też pamiętać, że zatrudnianie osób dojrzałych wprowadza do firmy różnorodność perspektyw i doświadczeń. Sprzyja to powstawaniu innowacyjnych rozwiązań.

Kontakt:

Seniorów oraz pracodawców zainteresowanych udziałem w projekcie „Praca dla Seniorek i Seniorów 2″ zapraszamy do kontaktu z Centrum:

źródło: Gdański Urząd Pracy

Poprzedni artykuł

Wybory Samorządowe 2024. Znamy pierwsze rozstrzygnięcia na Pomorzu, Warmii i Mazurach!

Następny artykuł

Światowi liderzy branży półprzewodników spotkają się w 3mieście!

powiązane artykuły
Total
0
Share