Światowy dostawca usług wiertniczych otwiera biuro w 3mieście!

Globalna firma zajmująca się dostarczaniem usług naftowych i wiertniczych, a także obsługą klientów z branży naftowej i gazowej, otwiera biuro inżynieryjne w Gdańsku. Zatrudnienie znajdzie 150 inżynierów, którzy będą uczestniczyć w rozwoju globalnych projektów firmy.

Mowa o marce Archer, która działa na rynku ropy i gazu już od przeszło 40 lat. Firma aktualnie zatrudnia ponad 4500 pracowników w 40 krajach na całym świecie. Archer zabezpiecza od strony inżynieryjnej odwierty w 35 lokalizacjach offshore na Morzu Północnym i Atlantyku oraz ponad 65 odwiertów na lądzie w Ameryce Południowej. Głównymi klientami pozostają firmy takie jak Equinor, Aker BP czy Repsol.

źródło: Materiały Prasowe

Ambitne plany

Gdański oddział zajmować się będzie wspieraniem operacji w Europie, Północnej i Południowej Ameryce i na Pacyfiku, a także rozwojem projektów na Bliskim Wschodzie i w zachodniej Afryce. Wybór lokacji nie jest przypadkowy, a firma wiąże z polskim biurem spore nadzieje.

Z przyjemnością przedstawiamy nasze nowe biuro – mówi Piotr Hinczewski, Dyrektor Zarządzający Archer w Polsce. – Nowa siedziba zapewnia lepsze środowisko pracy dla naszych pracowników i oferuje nowoczesne i profesjonalne otoczenie do obsługi naszych klientów. Spodziewamy się również, że w miarę dalszego rozwoju i rozszerzania naszej działalności będziemy przyciągać do firmy nowe talenty – dodaje Piotr Hinczewski.


Gdański oddział Archer mieści się w oliwskim kompleksie biurowym Alchemia. Docelowo będzie w nim pracować 150 inżynierów, specjalizujących się w różnych dziedzinach: projektowaniu orurowania, designie strukturalnym, obliczeniach, E&I, procesowaniu, bezpieczeństwie i wielu innych. Rozłożenie wakatów zaplanowane jest na trzy lata.  Będzie to największe biuro inżynieryjne firmy.

Stale doświadczamy zapotrzebowania na utalentowanych inżynierów. Dzięki nowej siedzibie w Gdańsku jesteśmy teraz przygotowani do zapewnienia dalszego rozwoju, a tym samym do zaspokojenia potrzeb rozwijającego się rynku – dodaje Martin Nilsen – Manager Business Development Engineering Global. 


Co istotne, Archer już dziś wchodzi również na rynek energii odnawialnej. Niedawno firma zakupiła 50% pakiet udziałów w Island Drilling Company ze strategią rozwoju biznesu w zakresie odwiertów geotermalnych. Z kolei ambicją gdańskiego biura na kolejne lata będzie rozszerzenie zakresu usług o  obsługę sektora offshore wind.

Rozwój sektora offshore

Archer jest kolejną firmą z branży offshore, która w ostatnim czasie zdecydowała się na otwarcie  oddziału w Gdańsku. We wrześniu podobną decyzję podjął Siemens Gamesa, specjalizujący się w dostarczaniu rozwiązań dla turbin wiatrowych. Obie firmy w procesie relokacji oraz w employer brandingu wspiera Invest in Pomerania, inicjatywa koordynowana przez Agencję Rozwoju Pomorza, obsługująca zagranicznych inwestorów w regionie.

Jesteśmy przekonani, że branże związane z przemysłem offshore, czy to wiatrowym czy to oil&gas, obok sektora automotive i elektronicznego, będą wkrótce najbardziej rozwojowym kierunkiem pomorskiego przemysłu. Obecność takich korporacji jak Archer stanowi szansę rozwoju dla całego regionu. Wiemy, że dysponujemy kadrą o bardzo wysokich kompetencjach, co aktualnie stanowi kluczową przewagę konkurencyjną w kontekście wyboru lokalizacji przez zagranicznych inwestorów. Zwrot w kierunku morza jest jednym z podstawowych założeń naszego działania na najbliższych kilka lat – deklaruje Mikołaj Trunin, Deputy Director, Invest in Pomerania.

Podobnego zdania jest Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, który w morskich projektach inżynieryjnych upatruje ważny kierunek rozwoju dla regionu.

 Dla Samorządu Województwa Pomorskiego rozwój sektora offshore jest absolutnym priorytetem. W nowej branży widzimy szansę nadania świeżej dynamiki całej gospodarce. Naturalnie, ze względu na realizowane aktualnie projekty wiatrowe najwięcej mówi się o offshore wind, natomiast należy mieć na uwadze, że dysponujemy szerokim doświadczeniem i kwalifikacjami również w kierunku ropy i gazu – mówi Marszałek.    

O Archer:

Archer jest globalną firmą świadczącą usługi dla sektora oil&gas z ponad 40-letnim doświadczeniem, koncentrującą się na bezpieczeństwie i dostarczaniu najwyższej jakości produktów i usług. Archer działa w 40 lokalizacjach, świadcząc usługi w zakresie wiercenia, integralności odwiertów i interwencji, likwidacji odwiertów oraz likwidacji instalacji dla swoich klientów z sektora naftowego i gazowego.

źródło: ARP

Poprzedni artykuł

Glasstress. Wyjątkowa wystawa w Sopocie

Następny artykuł

Nowy festiwal w Gdańsku! Na scenie popularni artyści

powiązane artykuły
Total
0
Share