Take and Go Olivia Centre. Free shop w Oliwie oficjalnie otwarty

W samo południe oficjalnie zainaugurowano free shop „Take and Go Olivia Centre”. Punkt powstał dzięki współpracy Olivia Centre, Fundacji Inicjowania Rozwoju “UP Foundation” i Miasta Gdańsk. Wszystko to w ramach akcji „Gdańsk – Pomaga”.

To już drugi po “Take and Go Madison” punkt wydawania darów dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Lokal znajduje się na parterze, w budynku Olivia Four i jest otwarty od poniedziałku do soboty, w godzinach 12:00-18:00. Dary będą pochodziły ze zbiorek rzeczowych i finansowych, w tym darowizn przekazywanych w ramach Gdańsk-Pomaga, na rzecz osób dotkniętych kryzysem wojny w Ukrainie, Dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz wsparciu firm Rezydentów Olivii Centre uchodźcy będą mogli zaopatrzyć się w sklepie w najpotrzebniejsze rzeczy – między innymi w chemię domową, kosmetyki oraz przybory szkolne.

W oficjalnej inauguracji sklepu za zero złotych wzięli udział: Monika Hinc – Prezeska Fundacji Inicjowania Rozwoju UP FOUNDATION, Monika Chabior – Zastępczyni Prezydenta Miasta Gdańsk ds. rozwoju społecznego i równego traktowania, Bogusław Wieczorek – Pełnomocnik Zarządu Olivia Business Centre ds. PR, a także Tomasz Struk z Rady Dzielnicy Oliwa.

To bardzo ważne, że razem tworzymy system wsparcia uchodźców wojennych przebywających w Gdańsku, oparty o współpracę międzysektorową samorządu, organizacji pozarządowych oraz biznesu. Działamy razem, zgodnie z ideą Gdańsk-Pomaga. Powstanie sklepu nie byłoby możliwe bez otwartości Olivia Centre. To ważny gest i wymierne, potrzebne działanie. Liczymy na zaangażowanie społeczności Olivia Centre i zapraszamy do współpracy – mówiła Monika Hinc.

Koordynatorzy tytułowej inicjatywy wciąż przyjmują dary w postaci chemii osobistej, gospodarczej oraz artykułów szkolnych. Zapotrzebowanie na tego rodzaju produkty pozostaje duże. Szczegółowych informacji w sprawie pomocy udziela Karolina Weiner – (nr. tel. 500-165-355).

Poprzedni artykuł

Biznes po Kaszubsku powrócił z nową energią

Następny artykuł

Ruszyła budowa nowej hali produkcyjnej w Tczewie

powiązane artykuły
Total
0
Share