To koniec popularnej marki modowej? “Broni się przed upadłością!”

Marka Espirit ogłosiła upadłość w europejskich oddziałach – między innymi w Belgii, Szwajcarii oraz w Niemczech. Przed kolejnymi zamknięciami oddziałów markę ma uchronić nowy model biznesowy, który ma zostać oparty na handlu hurtowym oraz e-commerce.

Upadłość w poszczególnych – europejskich oddziałach jest efektem restrukturyzacji grupy odzieżowej Espirit Holdings.

Na Starym Kontynencie ma powstać nowy model biznesowy oparty na handlu hurtowym i e-commerce. Częścią tego nowego modelu biznesowego jest optymalizacja struktury firmy, a także utworzenie bardziej elastycznego i skalowalnego europejskiego centrum dystrybucyjnego – wynika z komunikatu medialnego.

Aktualnie tytułowa marka rozważa sześć lokalizacji w Holandii w perspektywie stworzenia nowego centrum dystrybucyjnego. Firma rozpoczęła również działania związane z infrastrukturą usług internetowych. Celem jest optymalizacja e-commerce.

Autorzy komunikatu potwierdzają, że sklepy w Niemczech (Espirit zamknął w Niemczech 40 sklepów również z uwagi na wygaśnięcie umowy franczyzowej), Szwajcarii i Belgii, które w kwietniu i marcu rozpoczęły postępowanie upadłościowe zaprzestaną swoją działalność i zostaną zamknięte.

Warto wspomnieć, że w Polsce salony tytułowej marki również są obecne – choćby w łódzkiej Manufakturze czy warszawskim Westfield Mokotów. Niedawno zamknięto natomiast sklep Espirit w Sadyba Best Mall.

foto główne: pexels

Poprzedni artykuł

Na Pomorzu powstanie fabryka morskich wież wiatrowych!

Następny artykuł

Gdynia gospodarzem największych regat w historii Polski!

powiązane artykuły
Total
0
Share