“To pierwsza umowa w historii tej współpracy zawarta na dłużej niż rok”

25 miesięcy – tyle wynosi długość kontraktu podpisanego przez Lechię Gdańsk SA z Areną Gdańsk Operator. Umowa obejmuje rozgrywanie wszystkich oficjalnych meczów oraz użytkowanie stadionu na biura i szatnie. To pierwsza w historii tej współpracy umowa, która została zawarta na dłużej niż rok. Za użytkowanie obiektu gdański klub zapłaci łącznie 11 428 749,80 zł brutto.

Polsat Plus Arena i Lechia Gdańsk tworzą świetny duet. Czujemy się tutaj dobrze i wiemy, że piłkarze są dumni, że mogą grać na jednym z najpiękniejszych stadionów. Dotychczasowe umowy Lechii z Areną Gdańsk Operator były rokrocznie odnawiane, a to nie sprzyjało długoterminowemu planowaniu obustronnych aktywności. Teraz natomiast zawarliśmy dłuższą umowę, bo do lata 2024 roku, na dotychczasowych warunkach handlowych, która daje stabilizację obu stronom i przestrzeń do dalszych działań – mówi prezes Lechii Gdańsk, Paweł Żelem.

– Cieszę się, że udało nam się ustalić warunki i zakres współpracy na tak długi okres. Dzięki temu mamy z Lechią Gdańsk możliwości do budowania trwałych, nowych projektów. Wspólna stabilność uzyskana przez obie strony jest w dzisiejszych czasach wartością bezsprzeczną. Partnerstwo zawarte tym kontraktem pozwala Lechii koncentrować się na aspektach sportowych, a nam daje przestrzeń do poszukiwania kolejnych formatów aktywności na Polsat Plus Arenie Gdańsk dla mieszkańców – mówi Paweł Buczyński Prezes Polsat Plus Areny Gdańsk.

W sezonie piłkarskim Lechia Gdańsk rozgrywa na stadionie 17 meczów domowych, do tego dochodzą spotkania związane z Pucharem Polski i mecze związane z udziałem klubu w rozgrywkach Ligi Konferencji Europy.

Źródło: lechia.pl

Poprzedni artykuł

Beata Tokarczyk: Bądźcie pozytywni!

Następny artykuł

Marek Wikiera: Może o samotności?

powiązane artykuły
Total
0
Share