Trójmiasto wyróżnione na prestiżowej gali Outsourcing Stars!

Gala Outsourcing Stars była ostatnim akordem The BSS Forum – międzynarodowej konferencji sektora nowoczesnych usług, która w tym roku odbyła się w Trójmieście. Prestiżowe wydarzenie w Stoczni Gdańskiej stanowiło podsumowanie roku dla przedstawicieli świata biznesu oraz było okazją do wyróżnienia osób, przedsiębiorstw i inicjatyw.

Tegoroczna gala okazała się szczęśliwa dla całego Trójmiasta. Nasza aglomeracja została wyróżniona przez organizatorów konkursu Outsourcing Stars jedną z głównych nagród. Statuetkę dla najprężniej rozwijającego się miasta dla inwestorów i przedsiębiorców z sektora nowoczesnych usług biznesowych odebrali na scenie wspólnie przedstawiciele Invest in Pomerania oraz miast: Gdyni, Gdańska i Sopotu. Gdynię reprezentowała wiceprezydent ds. gospodarki – Katarzyna Gruszecka-Spychała.

Ta nagroda potwierdza, że tworzymy naprawdę dobre warunki rozwoju dla firm z tego przyszłościowego sektora. Inwestorzy nie mają sentymentów, nie wystarczy im też opowiadać bajek, bo zanim zainwestują wielkie kwoty, wszystko sprawdzają. Już dziś sektor BPO/SSC generuje w Trójmieście około 35 tysięcy dobrze płatnych miejsc pracy dla wykwalifikowanych specjalistów. Każde z tych stanowisk tworzy zapotrzebowanie na kolejne usługi w otoczeniu i poprawia koniunkturę. Rozwój wydarzeń wskazuje, że stawiając na ten kierunek, a także stawiając na wspólną promocję gospodarczą Trójmiasta, dokonaliśmy słusznych wyborów, które teraz przynoszą korzystne efekty, także w trudnych czasach pandemii i inflacji. Będziemy zatem kontynuować tę politykę, nadal dbając m.in. o wysoką jakość życia i inwestując w kapitał ludzki – powiedziała Katarzyna Gruszecka-Spychała.

Przedstawiciele Trójmiasta podczas odbierania statuetki. Fot. Karol Stańczak/gdynia.pl

To istotne wyróżnienie nie jest pustym frazesem. Za symboliczną statuetką znajdują się twarde i obiektywne kryteria. O sukcesie przesądziły konkretne dane, którymi Trójmiasto może się pochwalić – 5800 absolwentów kierunków ekonomicznych i informatycznych w latach 2020/20201, 18 nowych inwestycji BPO/SSC/R&D/ITO/KPO zrealizowanych w ostatnim roku oraz prawie 50 wydarzeń outsourcingowych wspartych przez metropolię w minionym roku. Owe kryteria pozwoliły nam wyprzedzić w klasyfikacji Poznań oraz Łódź.

Od momentu inauguracji współpracy regionalnej w ramach inicjatywy Invest in Pomerania 11 lat temu, sektor nowoczesnych usług dla biznesu jest motorem rozwoju pomorskiej gospodarki. Nagroda ta jest dla nas bardzo ważna ze względu na jej obiektywny charakter. Algorytm zawierający kluczowe współczynniki inwestycyjne, jak ilość nowych inwestycji/ reinwestycji, wzrost zatrudnienia w sektorze czy liczebność i jakość wykwalifikowanej siły roboczej potwierdza, że Trójmiasto znakomicie przepracowało ubiegły rok i należy do najsilniejszych ośrodków w Polsce i tej części Europy.”– podkreśla Marcin Grzegory – zastępca dyrektora Invest Pomerania.

Podczas imprezy wręczono również statuetki w kilkunastu innych kategoriach. Oto lista laureatów:

 • Innowacyjne Rozwiązanie dla Biznesu – Inovatica AGV
 • Manager Roku – Marek Szul
 • BPO (Business Process Outsourcing) – Infosys
 • SSC (Shared Services Centers) – 3M
 • Call Contact Center – Transcom
 • IT / Software Development – SoftServe
 • HR / Rekrutacje Stałe – Manpower Group
 • IT Contracting – Link Group
 • RPA (Robotic Process Automation) – Nordea
 • Księgowość, Kadry, Płace – BPiON
 • Miasto – Trójmiasto
 • Deweloper – Cavatina
 • Real Estate – CBRE
Fot. Karol Stańczak/gdynia.pl

Gala Outsourcing Stars to jedno z najważniejszych wydarzeń sektora biznesowych usług nowoczesnych w Europie. Imprezę poprzedził cykl przeróżnych przedsięwzięć – choćby tegoroczne Targi Pracy, które odbyły się we wtorek i w środę w Akademii Sztuk Pięknych. Ekskluzywną galę poprzedziła konferencja The BSS Forum, która odbyła się w czwartek pod hasłem „Wind of Change” w gdyńskim hotelu Courtyard by Marriot. Relację z tego wydarzenia przeczytasz tutaj.

Organizatorem The BSS Forum i gali Outsourcing Stars jest Pro Progressio.

Poprzedni artykuł

Weekend z Halowymi Mistrzostwami Polski na sopockim Hipodromie

Następny artykuł

Trend, który rośnie w siłę. Nowa marka w Galerii Madison

powiązane artykuły
Total
0
Share