Trójmiejski klub piłkarski ma nowego właściciela!

Duża zmiana w świecie trójmiejskiej piłki nożnej. Arka Gdynia ma nowego właściciela. Jest nim Marcin Gruchała, który odkupił akcje klubu od Michała Kołakowskiego. Kwota transakcji czyni klub z Miasta Morza jednym z najdrożej sprzedanych klubów w Polsce.

Informacja ta nie jest zaskakująca, bo już od wielu tygodni mówiono o potencjalnej sprzedaży tytułowego klubu. Zaskakująca jest natomiast kwota wspomnianej transakcji. Według doniesień medialnych wynosi ona 25 milionów złotych. Klub z Gdyni zmienia właściciela po blisko 4 latach. Dotychczas właścicielem Arki był Michał Kołakowski, który według różnych źródeł zakupił akcje klubu od Dominika Midaka za kwotę 2.5 miliona złotych. Tak zwana przebitka jest więc 10-krotna.

Kwota robi również wrażenie z uwagi na fakt, iż jest ona jedną z najwyższych w historii tego rodzaju transakcji na polskiej mapie futbolu. W ramach porównania warto przypomnieć, że w minionym roku akcje innego trójmiejskiego klubu – Lechii Gdańsk, zostały sprzedane dubajskiemu funduszowi za kwotę 4 milionów euro. Obie drużyny – zarówno Arka, jak i Lechia zajmują czołowe lokaty na zapleczu Ekstraklasy. Wiele wskazuje na to, że kluby z Trójmiasta powrócą w nowym sezonie na najwyższy szczebel rozgrywkowy.

Nabywcą większościowego pakietu akcji Arki Gdynia został Marcin Gruchała. Dziś odbyła się konferencja prasowa z jego udziałem. Oto jest zapis.

foto główne: Arka Gdynia

Poprzedni artykuł

Gdańsk: Zazielenią się stoczniowe tereny!

Następny artykuł

Wybory Samorządowe 2024. Znamy pierwsze rozstrzygnięcia na Pomorzu, Warmii i Mazurach!

powiązane artykuły
Total
0
Share