W pomorskim mieście powstanie nowoczesny park handlowy. Jest finansowanie!

Jeszcze w tym roku, choć najpewniej z jego końcem do użytku zostanie oddany nowoczesny park handlowy w Chojnicach. Za realizację tej inwestycji jest odpowiedzialna spółka Rank Progress, która właśnie zawarła z mBankiem umowę na kredyt budowlany do kwoty 26.9mln złotych. Ale to nie wszystko.

W ramach umowy znajduje się jeszcze kredyt inwestycyjny do 6.2mln euro oraz kredyt na finansowanie VAT – do 3mln złotych. Oznacza to, że inwestycję sfinansuje spółka mBank, zaś za budowę tytułowego obiektu jest odpowiedzialna spółka P.A. Nova.

Termin spłaty kredytu budowlanego i kredytu VAT przypada nie później niż w dniu 25 marca 2025 r. , natomiast termin spłaty kredytu inwestycyjnego upływa 60 miesięcy od dnia konwersji, nie później jednak niż 25 marca 2030 roku – czytamy w komunikacie prasowym.

Projekt obejmuje nie tylko rozbudowę Centrum Handlowego Brama Pomorza w Chojnicach o park handlowy, lecz także dostosowanie infrastruktury technicznej, aby sprostać nowoczesnym standardom. Powierzchnia użytkowa parku handlowego ma wynieść ok. 6.600mkw. Obiekt zostanie oddany do użytku w czwartym kwartale 2024 roku.

Poprzedni artykuł

Nadciąga fala upałów! "Lato 2024 będzie ekstremalnie gorące"

Następny artykuł

Gdańsk: Nowy mural z ciekawą historią w tle

powiązane artykuły
Total
0
Share