W sieci zawrzało! Autobus 666 nie pojedzie już na Hel!

PKS Gdynia informuje, że numer linii 666 ulegnie zmianie. We wpisie przewodnika, który został opublikowany na Facebooku, czytamy, iż ostatnia szóstka ulegnie wywróceniu do góry nogami… Numer linii wzbudzał w ostatnich latach mnóstwo kontrowersji. Co jest powodem takiej decyzji?

Linia 666 była linią sezonową na odcinku Dębki-Hel. Z przejazdów korzystali głównie turyści, którzy chcieli wybrać się z Trójmiasta na Półwysep Helski. Trasa dotyczyła przystanków między innymi takich jak: Jurata, Jastarnia, Kuźnica, Chałupy, Władysławowo, Rozewie, Jastrzębia Góra czy Karwia… Charakterystyczny – zielony autobus zainauguruje tę trasę również w tym roku, a mówiąc ściślej – 24 czerwca. Zmianie ulegnie natomiast numer tytułowej linii.

PKS Gdynia w swojej publikacji nie wyjaśnił przyczyn zmiany numeru linii, ale w komentarzach pod tym wpisem mocno zawrzało. Wielu internautów zwraca uwagę na potencjał numeru linii – zdaniem części z nich był to świetny chwyt marketingowy, zaś o samej linii 666, która dotyczy Helu – pisali dziennikarze zagranicznych portali. W okresie wakacyjnym możemy znaleźć w mediach społecznościowych mnóstwo publikacji związanych z tytułowym odcinkiem trasy. Wielu internautów publikuje wówczas zdjęcia z numerem 666 i i nazwą, która kojarzy się ze słowem „hell”. Jednak nie wszystkim ten rodzaj marketingu odpowiada.

Może być zdjęciem przedstawiającym samochód i tekst „#wybierajzieloneautobusy PKS 1 www.pksgdynia.pl”
źródło: PKS Gdynia/ Facebook

Burzliwa dyskusja! KLIKNIJ i czytaj!

Swojego oburzenia numerem linii nie kryli niektórzy przedstawiciele środowisk chrześcijańskich. W 2018 roku zmiany numeru linii domagali się głośno redaktorzy katolickiego portalu fronda.pl. Zdaniem przedstawicieli wspomnianych środowisk – zapis linii szerzył antychrześcijańską propagandę oraz satanizm. Wszystko za sprawą numeru 666, który jest utożsamiany z postacią szatana. A na ile sama geneza numeru linii ma coś wspólnego z zamierzonym działaniem marketingowym czy też propagandowym?

Kilka lat temu zmienialiśmy polski model nazywania swoich linii tylko nazwami końcowych przystanków i zamieniliśmy to na europejski. A że trasy w powiecie puckim mają liczby od 650 do 669 jasne było, że któraś z nich musi jechać do Helu. I tak jakoś wyszło… – tłumaczył kilka lat temu na łamach Dziennika Bałtyckiego jeden z przedstawicieli spółki PKS Gdynia.

foto poglądowe: PKS Gdynia

Poprzedni artykuł

W Gdańsku wystartował Tydzień Bezpieczeństwa Ekonomicznego

Następny artykuł

Weekend na sportowo! Mnóstwo atrakcji na Polsat Plus Arenie!

powiązane artykuły
Total
0
Share