Większa liczba programistów i kolejne szanse na rozwój w IT

Kolejna wartościowa szansa dla osób, które chcą się rozwijać w obszarze nowych technologii. Aż 126 osób otrzyma szanse na szkolenia we wspomnianym kierunku. Szkolenia w 50% będą finansowane ze środków unijnych. Wszystko za sprawą projektu Invest in Pomerania Academy.

Inter IT podpisała umowę z Invest in Pomerania na przeprowadzenie cyklu reskillingowych szkoleń w ramach realizowanego projektu Invest in Pomerania Academy. Jest to odpowiedź na potrzeby rynku, bardzo silnie zmierzającego w stronę cyfryzacji. Prognozuje się, że przy aktualnej dynamice wzrostu sektora nowoczesnych technologii na Pomorzu wkrótce wystąpi deficyt programistów na poziomie 20%. Uzupełnianie kadr to niezbędne wsparcie rozwoju sektora IT na Pomorzu.

Każdy może zostać programistą

Inter IT ma przeszkolić 126 osób, które będą miały szansę zdobyć kwalifikacje programisty – Junior Java Developer. To kompetencje pozwalające na znalezienie dobrej pracy w przyszłościowej branży oraz zatrudnienie w firmach o światowych markach. Program kursu obejmuje przynajmniej 240 godzin, a uczestnicy otrzymają 50% dofinansowanie, możliwe dzięki funduszom unijnym z regionalnego programu operacyjnego.

Rozwój rynku pracy = rozwój gospodarki regionu

Celem projektu Invest in Pomerania Academy jest inwestycja w kapitał ludzki. Przed osobami, które skorzystają ze szkoleń, otwiera się szansa na rozwój kariery w najbardziej przyszłościowej branży. Inwestorzy, z którymi rozmawiamy, prowadzą ambitne międzynarodowe projekty, nierzadko bezpośrednio wpływające na otaczającą nas rzeczywistość. Jeśli więc ktoś marzy o pracy w IT, to nasz projekt przeznaczony jest właśnie dla niego – przekonuje Monika Stokfisz, Talent Attraction Team Manager, Invest in Pomerania.

Umowa z Inter IT to już trzecia, dotycząca szkoleń IT, zawarta przez Invest in Pomerania. W efekcie porozumień zawartych pod koniec 2022 r. z Infoshare Academy oraz Pomorską Fundacją Inicjatyw Gospodarczych,  nowe kompetencje może uzyskać niemal 350 osób. Łącznie w ramach działań projektu Invest in Pomerania Academy kwalifikacje programisty ma uzyskać 500 osób.

źródło: Agencja Rozwoju Pomorza

Poprzedni artykuł

Osiedle baraków? "Wizualizacja nie ma nic wspólnego z tym, co faktycznie chcielibyśmy tam zrobić"

Następny artykuł

Gdyński ponton wybuduje największy zatapiany tunel na świecie!

powiązane artykuły
Total
0
Share