Wino, kobiety i sztuka…

Czy można wyobrazić sobie lepsze połączenie? Wczorajszy wieczór mieliśmy okazję spędzić w gdańskim lokalu Zakorkowani Wine Bistro, gdzie odbył się wernisaż dzieł Beaty Rzepińskiej połączony z degustacją win musujących oraz profesjonalnymi warsztatami. Wydarzenie zwieńczyła licytacja obrazu „Wspólne niebo”, który został namalowany specjalnie z myślą o tym wydarzeniu. Dochód z licytacji oraz zamówień Prosecco został przekazany na akcję wsparcia dla Ukrainy.

Wtorkowy wieczór rozpoczął się od warsztatów i degustacji win musujących, które poprowadziła Mariola Nowakowska – właścicielka wspomnianego lokalu oraz ekspertka w dziedzinie tytułowych trunków. Zaproszeni goście mieli okazję skosztować trzech rodzajów win musujących – Cava, różowy polski Pet Nat i czerwone wino musujące Perles Rouges. Podniebienia rozpieściły również przekąski od szefa kuchni. 

Po degustacji przyszedł czas na główny punkt programu – licytację obrazu autorstwa Beaty Rzepińskiej. Gdańska artystka – kreatorka popularnej marki OhMyCat! zajmuje się rozwijaniem swojego autorskiego stylu malarstwa, ilustracji i rysunku. Jej prace znajdują się galeriach oraz zbiorach prywatnych w całej Polsce i poza granicami. Obraz o wymiarach 50/40 powstał przy zastosowaniu techniki akrylu i kredki, a jego  tematyka nawiązuje do aktualnych zdarzeń zza wschodniej granicy. Dzieło zostało sprzedane za kwotę 1255zł. Owa kwota zasili akcji pomocowej na rzecz Ukrainy. 

Beata Rzepińska jest absolwentką kierunku Grafika na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom z Projektowania Graficznego zrobiła w 2003r. w Pracowni profesora Jerzego Krechowicza, aneks z rysunku u profesora Macieja Świeszewskiego. Specjalizację w zakresie malarstwa ukończyła w Pracowni profesora Hugona Laseckiego. 

Poprzedni artykuł

Naszyjnik z bursztynu od Anny Orskiej

Następny artykuł

Autoterapia i Duszknieje

powiązane artykuły
Total
0
Share