Z miłości do klasyków. Za nami inauguracja sezonu!

Inauguracja nowego sezonu klasyków przyciągnęła tysiące osób. Jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w świecie motoryzacji odbyło się na gdańskim stadionie Polsat Plus Arena. Uczestnicy mogli z bliska podziwiać kilkaset aut oraz motocykli.

Wydarzenie rozpoczęło się w samo południe na parkingu P3 – przy stadionie Polsat Plus Arena w gdańskiej Letnicy. Na trójmiejskim otwarciu sezonu klasyków można było podziwiać auta produkowane do 1995 roku. Organizatorzy podzielili teren imprezy na cztery strefy wystawiennicze:

  • oldtimer (auta produkowane do 1979 roku)
  • youngtimer (auta produkowane w latach 1980-1989)
  • freshtimer (auta produkowane od 1990 do 1995 roku)
  • strefa Polska (bez ograniczeń wiekowych)

Choć pogoda była zimna – na szczęście obyło się bez opadów. Miłośnicy klasycznej motoryzacji mogli podziwiać pojazdy takie jak Cadillaki, Mazdy, Mercedesy, Jeepy, Trabanty… Nie zabrakło także rodzimych akcentów w postaci Warszaw, Polonezów i Fiatów – 125 i 126p. Uwagę widzów przykuwała kultowa „Czarna Wołga”.

Fot. Michał “WeS” Wesołek

Sezon na pomorskie imprezy motoryzacyjne się coraz bardziej rozkręca. W najbliższym czasie pasjonaci zabytkowych aut mogą uczestniczyć między innymi w XIV Zlocie Zabytkowych Citroenów. Kultowe wydarzenie odbędzie się w weekend – 12-15 maja w Rzucewie. Z kolei 24 czerwca w Stegnie, odbędzie się IV Zlot Klasycznych Pojazdów – „Wczasy pod gruszą z rybą na patelni”. Tydzień później warto odwiedzić Sztum. To właśnie tam odbędzie się XIX Międzynarodowy Zlot Miłośników VW GarBusa.

Poprzedni artykuł

Forum BSS wróciło do Miasta Morza. Wieczorem Gala Outsorcing Stars

Następny artykuł

Weekend z Halowymi Mistrzostwami Polski na sopockim Hipodromie

powiązane artykuły
Total
0
Share