Zadbaj o siebie, sprawdź się na jesień

Profilaktyka to świadoma troska o zdrowie. Regularne badania pozwalają na pełną kontrolę i szybkie wykrywanie niepokojących zmian. Dlatego jak co roku zapraszamy gdynianki do udziału w akcji „Zadbaj o siebie, sprawdź się na jesień”. W jej ramach bezpłatnie będzie można m.in. nauczyć się samobadania piersi, skorzystać z konsultacji dietetycznych, a także zmierzyć ciśnienie czy poziom cholesterolu.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 28 października w godz. 10.00-16.00 w Centrum Riviera.

To już 5. edycja wydarzenia, poprzez które chcemy pokazać, że zdrowie mieszkanek Gdyni leży nam sercu. Akcja pokazuje, że gdynianki są bardzo świadome i chcą się badać. Co roku z możliwości sprawdzenia swojego stanu zdrowia w ramach miejskiego przedsięwzięcia korzysta coraz więcej pań. To pokazuje, jak ważne i potrzebne są takie inicjatywy.

Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Październik to Miesiąc Świadomości Raka Piersi. I to właśnie ten nowotwór jest jednym z tych, które najczęściej diagnozuje się u ludzi. Zazwyczaj u kobiet, ale nie tylko. Ryzyko zachorowania wzrasta z wiekiem. Rak piersi najczęściej jest diagnozowany u pań między 50. a 69. rokiem życia. Jednak w ostatnich latach zanotowano wzrost zachorowań także u kobiet między 20. a 49. rokiem życia.

Dlatego tak ważna jest profilaktyka i regularne badania. Gdyński samorząd od lat dba o zdrowie kobiet, dlatego kontynuuje realizację „Programu profilaktyki raka piersi u mieszkanek Gdyni na lata 2022-2023”. W jego ramach jest organizowana m.in. akcja „Zadbaj o siebie, sprawdź się na jesień”, która odbędzie się w sobotę, 28 października w godz. 10.00-16.00 w Centrum Riviera.

Podczas wydarzenia będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. Co dokładnie przygotowano? W ofercie są:

  • badania palpacyjne oraz konsultacje ze specjalistami ze Szpitali Pomorskich,
  • USG piersi – dla kobiet ze wskazaniem do wykonania tego badania po konsultacji lekarskiej w trakcie wydarzenia,
  • nauka samobadania piersi oraz edukacja profilaktyczna,
  • pomiar ciśnienia tętniczego krwi, poziomu glukozy we krwi i cholesterolu całkowitego,
  • konsultacje dietetyczne wraz z analizą składu ciała.

źródło: UM Gdynia

Poprzedni artykuł

Wielka kwesta gdańskiego Hospicjum!

Następny artykuł

Infoshare DEV. W Mieście Morza rozpoczęła się największa konferencja technologiczna!

powiązane artykuły
Total
0
Share