Zarząd Portu Gdańsk w komplecie! Kim jest nowy wiceprezes?

Rada Nadzorcza Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A. powołała Wiceprezesa ds. Bezpieczeństwa. Został nim Wojciech Makieła, radca prawny z Krakowa. Stanowisko obejmie z dniem 4 września.

3 lipca 2023 roku zostało wszczęte postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Bezpieczeństwa. Rada Nadzorcza spółki, w dniu 7 sierpnia wyłoniła i powołała na to stanowisko Wojciecha Makiełę.

Nowy wiceprezes Portu Gdańsk jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego (prawo, psychologia), oraz uczestnikiem studiów podyplomowych z Ekonomiki i Zarządzania Firmami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Tytuł radcy prawnego uzyskał w 2011 r. Od 12 lat współprowadzi kancelarię prawną, specjalizującą się w zakresie kompleksowej obsługi spółek kapitałowych, zamówień publicznych i wsparcia w realizacji projektów inwestycyjnych z wykorzystaniem środków z UE. W ciągu swojej kariery zawodowej pełnił funkcję Komisarza Wyborczego oraz sekretarza Rady Nadzorczej AMW Hotele sp. z o.o. Jest radcą prawnym na Zamku Królewskim na Wawelu i w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz przewodniczącym Stałego Sądu Polubownego przy Wojewódzkim Inspektoracie Handlowym. Posiada doświadczenie w zakresie ochrony infrastruktury krytycznej. Nowy wiceprezes obwiązki obejmie z dniem 4 września.

źródło: Port Gdańsk

foto główne: Tomasz Dresler

Poprzedni artykuł

Klasa premium. Jakie modele aut wybieramy najczęściej?

Następny artykuł

Czerniak lubi słońce

powiązane artykuły
Total
0
Share