Za nami pierwsza edycja Saltic Eco Festiwal! [RELACJA]

Za nami pierwsza edycja Saltic Eco Festiwal – inicjatywy, która ma na celu promowanie ekologii, ochrony środowiska oraz zdrowego stylu życia. Wydarzenie zorganizowane przez „Fundację Lubię To” odbyło się w malowniczo położonym Hotelu Salitc Łeba. Gościem specjalnym eventu była finalistka IX edycji kulinarnego programu „MasterChef” – Sylwia Garska.

Niedzielne przedpołudnie obfitowało w słoneczną pogodę i co ważniejsze – ogrom zdrowych pyszności pochodzących od lokalnych producentów z Kaszub, Pomorza i nie tylko… Wśród wystawców znaleźli się także przedstawiciele innych regionów kraju. Co łączy wystawców, którzy wzięli udział w tytułowej inicjatywie…? To przede wszystkim pasja do tworzenia ekologicznych produktów – między innymi: wędlin, serów, pieczywa, ryb, przetworów oraz rozmaitych trunków. Wśród osób, które promowały swoje produkty w Łebie znaleźli się także twórcy unikalnej biżuterii, kosmetyków, wyrobów skórzanych i gadżetów. Każdy z wystawców miał do zaproponowania swój unikalny – autorski produkt.

W Hotelu Saltic Łeba zgromadziliśmy 16 stoisk z produktami ekologicznymi – w pełni naturalnymi – podkreślał w rozmowie z nami Ireneusz Damps – współorganizator wydarzenia. Zależało nam na tym, aby goście tego wyjątkowego hotelu mieli okazję do zapoznania się z ofertą, której nie sposób spotkać w sieciowych sklepach. Jesteśmy szczęśliwi i w pełni usatysfakcjonowani, ponieważ wśród wystawców panowała pozytywna energia, a odwiedzający chętnie zaopatrywali się w ekologiczne produkty – dodaje Ireneusz Damps.

Ireneusz Damps – organizator Saltic Eco Festiwal, redaktor naczelny magazynu Gastronom Wybrzeża.

Gościem specjalnym niedzielnego wydarzenia była finalistka IX edycji popularnego programu „MasterChef” – Sylwia Garska. Autorka kulinarnej książki „Smaczne garnki” zaprezentowała swoje dania z dziczyzny oraz produkty z kolagenem. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów – kolejna edycja festiwalu również odbędzie się w Łebie. Tym razem przedsięwzięcie będzie mieć charakter plenerowy. Druga edycja Saltic Eco Festiwal jest planowana na okres maja lub czerwca.

FOTORELACJA

Poprzedni artykuł

Otwarcie nowoczesnej linii wytwarzania komponentów do aut elektrycznych

Następny artykuł

ARP podpisała porozumienie o współpracy z Agencją Rozwoju Regionalnego z Odessy

powiązane artykuły
Total
0
Share