Żeglarska Parada Świętojańska. Znamy datę oraz szczegóły!

Już niebawem polskie żaglowce i jachty znów zapełnią horyzont, uformują szyk i ruszą w kierunku Gdyni z Gdańska. 22 czerwca odbędzie się Żeglarska Parada Świętojańska.

Tym razem żaglowce oraz jachty wyruszą w rejs z Gdańska do Gdyni, celebrując jednocześnie Święto Morza. Na czele całego wydarzenia będzie stał komandor parady – Artur Pierzyński.

W tym roku parada odbędzie się 22 czerwca. Start jest planowany około godz. 14.00.
Parada zacznie formować się już około godziny 13.00 na wysokości mola w Gdańsku Brzeźnie, skąd godzinę później skieruje się w stronę Gdyni. Zakończenie parady planowane jest około godziny 17.30\18.30 na wysokości bulwaru nadmorskiego w Gdyni. W wydarzeniu weźmie udział około 100 jachtów.

W tym roku parada będzie miała też dodatkowy smaczek – odbędzie się bowiem w 50. rocznicę Operacji Żagiel ‘74. Pół wieku temu do Gdyni na regaty przypłynęło kilkadziesiąt jachtów i żaglowców, a kulminacyjnym momentem zlotu była Wielka Parada Morska na Zatoce Gdańskiej, która odbyła się 20 lipca 1974 roku. Jak donosiły media, wzięło w niej udział około 600 jednostek.

Małgorzata Rogalska, koordynator parady.

źródło: UM Gdynia/ fot: Ł. Zieliński

Poprzedni artykuł

Duży polski producent inwestuje pod Gdańskiem!

Następny artykuł

Film realizowany w Trójmieście w światowej czołówce Netfliksa!

powiązane artykuły
Total
0
Share