Zulu Kuki i Porsche wydrukowane w 3D. Dzieło będzie można oglądać na plaży!

Porsche wydrukowane za pomocą drukarki 3D? Dla Łukasza Pączkowskiego, znanego jako Zulu Kuki nie ma rzeczy niemożliwych. To wszystko za sprawą Gdynia Design Days, podczas których jedna z instalacji była właśnie jego autorstwa, a do 30 lipca można ją oglądać na plaży miejskiej w Gdyni.

Łukasz Pączkowski, znany jako Zulu Kuki jest tancerzem, fotografem, projektantem mody, założycielem agencji kreatywnej i pasjonatem nowych technologii. Projektuje przedmioty, które tworzy za pomocą druku 3D. Jego największa realizacja wieloformatowa powstała z butelek z recyklingu i znajduje się na plaży w Gdyni. 

Instalacja Łukasza Pączkowskiego nosi nazwę „In the shell” i powstała w ramach festiwalu Gdynia Design Days. Porsche, które mieści się na plaży miejskiej w Gdyni waży 450 kilogramów i ma 5 metrów długości. Jest odwzorowaniem 1:1 elektrycznego modelu Porsche Taycan, którego sportowy look sprawia, że wygląda niezwykle stylowo.

Z racji, że jednym z partnerów całego wydarzenia jest marka Porsche, a także ma tutaj swoją strefę postanowiliśmy stworzyć tutaj swoją instalację, która będzie się mieścić na plaży miejskiej w Gdyni, a z racji tego że ja osobiście bardzo interesuję się i zajmuję się drukiem 3D, postanowiłem, że głównym elementem tej instalacji będzie wykorzystanie druku 3D i konkretnych materiałów, ponieważ cała ta skorupa, czyli to co widzimy zostało wydrukowane z tzw. materiału PET-G i są to recyklingowane butelki – mówi autor instalacji – Zulu Kuki.

Porsche z butelek z recyklingu zostało wydrukowane na 28 drukarkach, drukowało się to przez 2 tygodnie i jest połączone z około 500 małych elementów, które były drukowane na pojedynczych drukarkach, a następnie łączone całość. Cały proces powstawania tej instalacji, od projektu do umieszczenia na plaży trwał dokładnie 32 dni. Instalacja powstawała we współpracy Zulu Kuki z firmą Future Print, która zajmuje się realizacją większych wydruków 3D.

Druk 3D jest z nami od bardzo dawna. Drukarki, nazwijmy to domowe, czy prywatne postały kilkanaście lat temu i ta technologia bardzo prężnie się rozwija i tak samo te materiały. Tak jak w przypadku tej instalacji, tutaj wykorzystaliśmy recyklingowane butelki – dodaje projektant.

Instalacja Porsche stworzona została w ramach Gdynia Design Days. Można ją ogladać w Strefie „Marzymy pełnią barw” na plaży miejskiej w Gdyni do 30 lipca 2023:

  • w poniedziałek i wtorek w godz. 11.00-18.00
  • w środę w godz. 11.00-20.00
  • w czwartek w godz. 11.00-21.00 
  • w piątek w godz. 11.00-23.00 
  • w sobotę i niedzielę w godz. 11.00-20.00.

źródło: UM Gdynia

Poprzedni artykuł

Sopot: Trwa aktywny sezon na Hipodromie!

Następny artykuł

W Gdańsku powstanie ekskluzywny hotel. Niebawem rusza budowa!

powiązane artykuły
Total
0
Share