Słupsk: Ponad 425 milionów na inwestycje!

Pakt dla Ziemi Słupskiej to projekt Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i lokalnych samorządów. Inwestycje w ramach Paktu mają być zrealizowane do końca 2029 roku, a ich wartość może się zwiększyć.

Wartość inwestycji realizowanych w ramach Paktu dla Ziemi Słupskiej, to co najmniej 425 mln zł.

Jak tłumaczy Adam Mikołajczyk, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego i Przestrzennego UMWP Pakt dla Ziemi Słupskiej, oznacza wspólną pracę wszystkich samorządowców w ciągu najbliższych kilku lat począwszy od marszałka województwa po wójtów, burmistrzów, prezydentów oraz lokalne samorządy. – Ustaliliśmy, co chcemy zrobić w danym terenie, pracujemy w obszarach większych niż gmina – tłumaczy Mikołajczyk.

Jakie inwestycje?

Chodzi m.in. o termomodernizację, ochronę środowiska, rozwój energetyki odnawialnej czy gospodarkę odpadową. I tak termomodernizacja około 67 budynków ma kosztować lokalne samorządy 70 mln zł. Dotyczy to budynków w Słupsku, Ustce, oraz w gminach: Dębica Kaszubska, Redzikowo, Kobylnica, Damnica, Ustka, Główczyce, Smołdzino i Koczała. Ponad 24 mln zł samorządy chcą wydać na retencje wody i błękitną infrastrukturę dla łagodzenia klimatu. W planach są nowe stacje uzdatniania wody i modernizacja istniejących. Gmina Smołdzino ma dostać 14 mln zł na oczyszczalnie ścieków. Powstaną też punkty selektywnej zbiórki odpadów oraz monitoring odpadów komunalnych. Z kolei prawie 17 mln zł zostanie wydanych na rozbudowę i modernizację obiektów służby zdrowia, nowy sprzęt diagnostyczny i programy profilaktyczne. Komunikacja w Słupsku i Ustce zyska 15 niskoemisyjnych autobusów. Będą też pieniądze na 22 km ścieżek rowerowych i aktywizację osób bezrobotnych.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Poprzedni artykuł

W jakiej formie jest aktualnie rynek korepetycji? [ANALIZA]

Następny artykuł

Czuła biżuteria. Wyjątkowa wystawa w Muzeum Bursztynu

powiązane artykuły
Total
0
Share