Znamy pierwszego najemcę Gdynia City Logistics. To renomowana hiszpańska marka!

Choć do otwarcia miejskiego parku magazynowo-biurowego przy ul. Północnej w Gdyni pozostało jeszcze około pół roku, znamy już pierwszego najemcę. To renomowana hiszpańska firma Cosentino – globalny lider w produkcji i dystrybucji materiałów wykończeniowych dla branży wnętrzarskiej i architektonicznej.

Inwestor – firma Torus zaplanowała otwarcie obiektu na początek 3. kwartału b. r. Na powierzchni 22 138 m² znajdą magazyny i biura firmy związane z usługami portowymi, logistyką wewnątrzmiejską (tzw. ostatnią milą, na której towar trafia do adresata) czy e-commerce, które zyskają doskonałą lokalizację – 5 km od portu i 9 km od centrum miasta oraz sąsiedztwo najważniejszych dróg krajowych i ekspresowych. Mieszkańcy zyskają natomiast nowe miejsca pracy. Pierwszego najemcę parku już znamy – hiszpańską firmę Cosentino.

Jako Torus konsekwentnie dywersyfikujemy naszą aktywność biznesową, a Gdynia City Logistics jest tego przykładem. Inwestycja, z uwagi na atrakcyjną lokalizację, specyfikę oraz nowoczesne rozwiązania, wnosi nową jakość na rynek powierzchni magazynowych w Gdyni. Cieszę się, że zostało to już zauważone przez rynek i że ten nowoczesny obiekt zyskał pierwszego najemcę.

Przemysław Ryś, wiceprezes spółki Torus na łamach portalu logistyka.net.pl.

Będzie to czwarte centrum Cosentino w Polsce, łączące funkcje magazynu, sieci sprzedaży i showroomu – miejsce spotkań dla klientów, partnerów, projektantów i architektów. Hiszpanie zajmą 3000 mkw. czyli ponad 1/7 powierzchni parku. Znajdziemy tu, jak informuje firma, innowacyjne, zrównoważone, wysokiej jakości powierzchnie z kamienia i kwarcu do wykończeń wewnętrznych i zewnętrznych. Kilka dni temu firma zdobyła główną nagrodę w konkursie Dobry Design w kategorii „Wyposażenie łazienek” podczas festiwalu 4 Design Days w Katowicach.

źródło: gdynia.pl

Poprzedni artykuł

Zbiórka pamiątek związanymi z gdańskimi hotelami

Następny artykuł

Nadciąga kolejna edycja targów EDU OFFSHORE WIND!

powiązane artykuły
Total
0
Share