Nowa marka otwiera biuro w 3mieście. Firma chce zatrudnić 1000 osób!

Swoją siedzibę w Gdańsku otwiera firma Capgemini Polska. Już w pierwszym roku swojej działalności na północy kraju, marka planuje zatrudnić 200 osób. Ale docelowo rekrutacja będzie dotyczyć aż 1000 osób.

Jak podkreślają przedstawiciele Capgemini, firma zdecydowała się na wejście do 3miasta z uwagi na jego prężny rozwój jako ośrodka IT, co pokazują zarówno raporty zewnętrzne, jak i analizy prowadzone przez organizację. Ważnym aspektem związanym z prowadzeniem działalności w naszym regionie jest również plan tytułowej firmy, który ma związek z hybrydowym modelem pracy. Dla organizacji istotne jest, aby pracownicy mieli elastyczne możliwości wykonywania swych obowiązków. Z tego powodu istotne jest wkraczanie na rynki, gdzie dostępni są specjaliści z dziedzin, w których działa firma, aby zatrudniane osoby mogły pracować w preferowanym przez organizację trybie. Tego rodzaju strategia zostanie zastosowana w Mieście Neptuna.

To, co będzie odróżniało nowy oddział od pozostałych istniejących już centrów Capgemini to skupienie na technologiach webowych w Agile i DevOps – będziemy budować nowy oddział w duchu wartości agile również poza projektami. Na początku skupimy się na specjalizacji, a w kolejnych latach postawimy na dynamiczny rozwój, dywersyfikując zarówno projekty, jak i klientów oraz wzbogacając nasze zespoły o nowe talenty. Bardzo ważne jest dla nas, by pracownicy mieli odpowiedzialność i wpływ na projekty oraz na budowanie nowego centrum – komentuje Jerzy Szwarc, Head Portfolio NSC w Capgemini Polska.

W pierwszych miesiącach działalności, gdański oddział Capgemini Polska będzie obsługiwał trzech strategicznych klientów, wśród których znajdą się projekty zarówno globalne, jak i krajowe. Pierwszym klientem, z którym firma będzie współpracować z ramienia nowego centrum będzie Kuehne+Nagel, firma logistyczna działająca w sektorze frachtu morskiego, lotniczego, przewozów lądowych, a także logistyki kontraktowej. Tylko w pierwszym roku działalności firma planuje zatrudnić 200 osób. W perspektywnie najbliższych 3 lat mowa o 1000 zatrudnionych. Aktualnie Capgemini jest w trakcie rekrutacji pierwszych osób, które zasilą szeregi nowego oddziału. Wśród kandydatów poszukiwane są osoby znające technologie Java, .NET, Angular, React oraz posługujące się językiem angielskim.

Czym zajmuje się Capgemini Polska?

Capgemini to światowy lider w dziedzinie doradztwa w zakresie transformacji i zarządzania biznesem poprzez wykorzystanie mocy technologii. Celem Grupy jest dążenie do odpowiedzialnej społecznie, zintegrowanej i zrównoważonej przyszłości, w której potencjał ludzki jest wspierany nowymi technologiami. Capgemini jest odpowiedzialną i wielokulturową organizacją, liczącą ponad 325 000 pracowników zatrudnionych w ponad 50 krajach. Dzięki silnemu 55-letniemu dziedzictwu i szerokiej wiedzy branżowej cieszy się zaufaniem swoich klientów, a także jest zdolna kompleksowo zaspokoić ich potrzeby biznesowe: od strategii i projektowania rozwiązań po działania operacyjne napędzane przez dynamicznie rozwijający się i innowacyjny świat technologii chmury, danych, sztucznej inteligencji, łączności, oprogramowania, inżynierii cyfrowej i platform. W 2021 roku Grupa odnotowała globalne przychody w wysokości 18 miliardów euro.

Poprzedni artykuł

Partner Konferencji: Meden-Inmed

Następny artykuł

Ekspres do kawy, lodówka i hakerska ofensywa...

powiązane artykuły
Total
0
Share