Oto najbogatsi ludzie świata. Wśród nich są również Polacy!

Forbes opublikował listę najbogatszych ludzi świata w 2024 roku. W zestawieniu znalazło się 2781 miliarderów, a pośród nich również przedstawiciele naszego kraju. Kto z Polski został wyróżniony na prestiżowej liście? Sprawdzamy!

Zestawienie przygotowane przez Forbes zostało zdominowane przez amerykańską branżę technologiczną. Choć pierwsze miejsce zajął Bernard Arnault (LVHM – 233 mld dol.) – to już kolejne piastują wspomniani miliarderzy ze Stanów Zjednoczonych, kolejno: Elon Musk, Jeff Bezos oraz Mark Zuckerberg. Oto TOP 10 listy najbogatszych ludzi świata w 2024 roku:

  1. Bernard Arnault – 233 mld dol.
  2. Elon Musk – 195 mld dol.
  3. Jeff Bezos – 194 mld dol.
  4. Marc Zuckerberg – 177 mld dol.
  5. Larry Ellison – 141 mld dol.
  6. Warren Buffett – 133 mld dol.
  7. Bill Gates – 128 mld dol.
  8. Steve Ballmer – 121 mld dol.
  9. Mukesh Ambani – 116 mld dol.
  10. Larry Page – 114 mld dol.

Które lokaty zajęli w tytułowym zestawieniu Polacy? Najwyżej, bo na 398. miejscu znalazł się Michał Sołowow – właściciel oraz udziałowiec firm z branży produkcyjnej, handlowej, OZE, technologii i leasingu. Eksperci z Forbesa wynotowali przy nazwisku najbogatszego Polaka kwotę na poziomie 6.9 mld dol. Kolejny na naszej „polskiej liście” jest założyciel sieci sklepów Dino – Dariusz Biernacki z majątkiem wycenionym na kwotę 5.5 mld dol. Co daje 548. miejsce. Na 697. lokacie znalazł się Jerzy Starak (głównie Polpharma) z kwotą 4.5 mld dol.

Poza TOP 1000 listy Forbesa znaleźli się też inni przedstawiciele naszego kraju: Paweł Marchewka (założyciel marki Techland), Zygmunt Solorz-Żak (Polsat), Dominika Kulczyk, Zbigniew Juroszek (założyciel STS) oraz brat Dominiki Kulczyk – Sebastian. Każda z tych osób regularnie plasuje się w ścisłych czołówkach rankingów najbogatszych Polaków.

Poprzedni artykuł

Pomorskie zabytki z szansami na zwycięstwo w prestiżowym konkursie!

Następny artykuł

Gdańsk: Zazielenią się stoczniowe tereny!

powiązane artykuły
Total
0
Share