Sopot w awangardzie miast. Wystartowała nowa usługa!

Sopocianki i sopocianie, jako jedni z pierwszych korzystają z nowego rozwiązania Centralnego Ośrodka Informatyki. Mogą bezprowizyjnie, szybko i wygodnie opłacić podatek od nieruchomości za pomocą popularnego BLIKa.

Cieszymy się, że jesteśmy w awangardzie miast, które wdrażają u siebie nowoczesne rozwiązania. Sopot to miasto otwarte i przyjazne, i taki też jest nasz urząd. Chcemy, aby mieszkańcy załatwiali swoje sprawy w szybki i wygodny sposób.

Jacek Karnowski, prezydent Sopotu

ePłatności w przeglądarce i telefonie

ePłatności to bezpłatny i szybki sposób rozliczania online z urzędem. Najbardziej skorzystają użytkownicy aplikacji mObywatel. Nie muszą już pamiętać i sprawdzać terminów płatności – aplikacja ich wyręczy! Na swój telefon otrzymają powiadomienie o oczekującej płatności. Wystarczy kilka kliknięć by ją zrealizować.

Platforma dziś i jutro

Projekt ePłatności realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji i Centralny Ośrodek Informatyki przy współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz Polskim Standardem Płatności – operatorem systemu płatności mobilnych BLIK. To właśnie tą metodą regulowane są zobowiązania w zakresie podatku od nieruchomości. W dalszym etapie projektu dodane zostaną kolejne metody płatności. Rozszerzony zostanie również katalog opłat i podatków, pojawią się nowe funkcjonalności – wszystko dla Obywatela.

mObywatel: do usług!

Nowa wersja mobilnej aplikacji mObywatel już wystartowała. Dokumenty w telefonie są uznawane na równi z tradycyjnymi. Dzięki ePłatnościom mObywatel nie jest już tylko portfelem elektronicznych dokumentów, ale stał się aplikacją transakcyjną, podobnie jak te bankowe. Już teraz korzysta z niej ponad 10 milionów Polaków, ale ich liczba, dzięki nowym usługom i funkcjonalnościom, zapewne szybko wzrośnie.

Poprzez aplikację można było ostatnio złożyć wnioski związane z rządowymi instrumentami wsparcia np. o dopłatę do ogrzewania. Takich usług będzie więcej, bo mObywatel ma być urzędem w telefonie.

Źródło: UM Sopot

Poprzedni artykuł

Znamy zwycięskie projekty Budżetu Obywatelskiego w Gdańsku, Sopocie i Gdyni!

Następny artykuł

Gdańsk: Za nami Przedwyborcza Debata Gospodarcza 2023

powiązane artykuły
Total
0
Share