Wiemy, co dalej z Zatoką Sztuki! Budynek jest w katastrofalnym stanie…

Magdalena Czarzyńska-Jachim poinformowała, że miastu udało się odzyskać działkę na której znajduje się owiany złą sławą budynek dawnej Zatoki Sztuki. Wiceprezydentka Sopotu zakomunikowała, że teraz to miejsce będzie pomagać mieszkańcom kurortu, zamiast ich krzywdzić.

Jeszcze kilka tygodni temu o Zatoce Sztuki znów stało się głośno. Wszystko za sprawą czynności policyjnych, które były tam prowadzone z końcem grudnia. Przeczesywanie obiektu oraz jego okolicy miało mieć związek z nowymi informacjami w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Warto przypomnieć, że w przeszłości – w tytułowym budynku odbywały się liczne imprezy z udziałem celebrytów. W listopadzie – 2015 roku został tam zatrzymany Krystian W. ps. Krystek, któremu prokuratura zarzuciła popełnienie przestępstw seksualnych na 33 nastolatkach.

Jak poinformowała Magdalena Czarzyńska-Jachim – decyzją Sądu Okręgowego w Gdańsku, budynek w którym mieściła się dawna Zatoka Sztuki – wrócił do miasta. Na mocy wyroku – spółka Art Invest musi opuścić obiekt. Batalia prawna w tej sprawie trwała blisko 4 lata.

Magdalena Czarzyńska-Jachim – Wiceprezydentka Sopotu/ Facebook

 Sądy odrzuciły wszelkie roszczenia Art Invest, która wykorzystywała nieruchomość niezgodnie z przeznaczeniem i zapisami umowy. Nieruchomość jest w bardzo złym stanie technicznym, zagrażającym bezpieczeństwu przebywających tam osób. Wiele samowoli budowlanej i brak obowiązkowych przeglądów technicznych. Brak ogrzewania i innych mediów spowodowały dodatkowe uszkodzenia – zakomunikowała Magdalena Czarzyńska-Jachim – Wiceprezydentka Sopotu.

Wiceprezydentka Sopotu podkreśliła podczas konferencji prasowej, że od teraz – obiekt przy al. Mamuszki ma służyć mieszkańcom. Władze Sopotu mają w planach stworzenie w tym miejscu międzypokoleniowego centrum kultury. Jednym z argumentów jest ogromne obłożenie innych – sopockich instytucji kulturalnych – Młodzieżowego Domu Kultury, Teatru Na Plaży oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Sopot potrzebuje między innymi pracowni, sal koncertowych oraz miejsc dla organizacji społecznych. Zlikwidowana zostanie funkcja hotelowa – jest ona niezgodna z miejscowym planem.

Zanim jednak mieszkańcy północnego kurortu wprowadzą się do budynku przy al. Mamuszki minie sporo czasu. Obiekt w którym znajdowała się dawna Zatoka Sztuki, a potem Nowa Zatoka jest w kiepskim stanie…

Przez 4 lata, sądy odrzuciły wszelkie roszczenia Art. Invest, która wykorzystywała nieruchomość niezgodnie z przeznaczeniem i zapisami umowy. Nieruchomość jest w bardzo złym stanie technicznym, zagrażającym bezpieczeństwu przebywających tam osób. Wiele samowoli budowlanej i brak obowiązkowych przeglądów technicznych. Brak ogrzewania i innych mediów spowodowały dodatkowe uszkodzenia.

Miasto zleciło wykonanie ekspertyzy technicznej, która wciąż trwa. Ponadto nadal brakuje rozstrzygnięcia w sprawie zaległości Art Invest wobec miasta. Obecnie toczy się jedno postępowanie o zapłatę. Przez blisko dwa lata Sopot nie otrzymał żadnych pieniędzy od wspomnianej spółki, a chodzi o ponad 400 tys. zł.

Poprzedni artykuł

Gryźliny. Nowy kierunek dla inwestorów

Następny artykuł

Financial Times opublikował ranking regionów przyszłości. Które miejsce zajęło Pomorze?

powiązane artykuły
Total
0
Share