La Prima by Bocelli, czyli wyrafinowanie po włosku

Fiat 500 powraca ze swą topową generacją. Po ogromnym sukcesie serii „La Prima Launch Edition” przedstawiciele marki postanowili przywrócić wspomnianą wersję, choć tym razem – w edycji „La Prima by Bocelii”. Czy najnowsza propozycja również odniesie sukces?

Sukces pierwszej generacji przeszedł najśmielsze oczekiwania projektantów. Numerowana edycja wyprzedała się zaledwie w kilka miesięcy od premiery. Pojazdy z owej serii wciąż są bestsellerami – na każdy zakupiony model Fiata 500 – co trzeci pochodzi z prestiżowej serii „La Prima”. Statystyki wskazują na to, że nowa seria może powtórzyć spektakularny sukces włoskiej marki. Zwłaszcza, że powstanie tytułowego modelu to efekt kooperacji wielu ważnych stron.

„La Prima Bocelli” to pierwszy na świecie samochód miejski wyposażony w technologię JBL „Virtual Venues”, zapewniającą niezrównane wrażenia dźwiękowe. W standardzie bowiem, nowa wersja kultowego i topowego Fiata ma unikalny JBL „Premium Audio mastered by Bocelli”: niezwykle wyrafinowany zarówno pod względem budowy, jak i działania, system audio klasy premium o mocy 320 W, jednocześnie prosty i intuicyjny w obsłudze. Jest on doskonale zintegrowany z samochodem, bez uszczerbku dla przestrzeni wnętrza czy bagażnika. Aby idealnie dopasować, system dźwiękowy JBL do samochodu, Fiat skorzystał z doświadczenia maestro Andrei Bocellego, obecnie najpopularniejszego na świecie tenora, i wybrał na ścieżkę dźwiękową kampanii komunikacyjnej nowy singiel Matteo Bocell.

Ogromny sukces nowego Fiata 500 la Prima, topowej wersji naszej elektrycznej ikony, uświadomił nam, że nasi klienci pragną włoskiego, kultowego produktu najwyższej klasy. Krótko mówiąc, pragną najlepszych produktów „Made in Italy” – oświadczył Olivier Franҫois, dyrektor generalny marki Fiat i dyrektor marketingu Stellantis. „To właśnie we Włoszech odnajdujemy sztukę, piękno i muzykę na najwyższym poziomie. Dlatego też, wspólnie z maestro Andreą Bocellim, stworzyliśmy wyjątkowe wrażenia akustyczne, które podkreślają ciszę samochodu elektrycznego.

Swego rodzaju nawiązaniem do świata muzyki jest również aspekt wizualny tytułowego Fiata 500. Auto wygląda jakby wybierało się na premierę do opery. Głęboka czerń w połączeniu z eleganckim i wyrafinowanym wykończeniem sprawia, że mamy do czynienia z włoską klasą i prestiżem. Auto zdobią też różnego rodzaju perły wzornictwa i technologii: niepowtarzalny otwierany dach z monogramem „FIAT” w wersji kabriolet, 10,25-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości systemu multimedialnego, reflektory Full LED, 17-calowe obręcze kół o diamentowym szlifie, specjalny emblemat „la Prima” oraz wnętrza klasy premium z obitą materiałem deską rozdzielczą i fotelami z monogramem „FIAT”.

W nowej wersji zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, a zasięg akumulatora wynosi do 320 km – w cyklu WLTP – i wzrasta do 460 km podczas jazdy w ruchu miejskim. Ponadto, nowy Fiat 500 jest pierwszym samochodem miejskim wyposażonym w system jazdy wspomaganej na poziomie 2. Nowego Fiata 500„ La Prima by Bocelli” będzie można zamawiać w 3 wersjach nadwozia: cabrio, hatchback i 3+1 oraz w 6 kolorach nadwozia (Czarnym Onyx, Złotym Rose, Białym Ice, Szarym Mineral, Zielonym Ocean i Niebieskim Celestial) pod koniec kwietnia.

Poprzedni artykuł

Nowa dyrektor Gdyńskiego Centrum Kultury

Następny artykuł

Pola Nadziei na Pomorzu. Poznaliśmy rezultat zbiórki!

powiązane artykuły
Total
0
Share