Nowa dyrektor Gdyńskiego Centrum Kultury

Gdyńskie Centrum Kultury ma nową dyrektor. Została nią Beata Nawrocka, wieloletnia naczelnik Wydziału Polityki Rodzinnej Urzędu Miasta Gdyni. W konkursie na stanowisko dyrektora Gdyńskiego Centrum Kultury pokonała sześcioro kandydatów.

Ogłoszenie konkursu na nowego dyrektora GCK nastąpiło w lutym. Osoby ubiegające się o tytułowe stanowisko miały czas na zgłoszenie swych kandydatur do 18 marca. Kolejnym etapem była seria rozmów kwalifikacyjnych z aplikującymi. Konkurs wygrała Beata Nawrocka i to ona zostanie nową dyrektor tytułowej instytucji.

Beata Nawrocka od lat jest silnie zaangażowana w życie naszego miasta, aktywnie działając na rzecz gdyńskiej społeczności. W tym czasie dała nam się poznać jako osoba pracowita, niezwykle kreatywna, pełna ambicji i wytrwałości w dążeniu do założonych celów. Jestem przekonany, że jako dyrektorka Gdyńskiego Centrum Kultury, nie raz zaskoczy nas ciekawymi inicjatywami, a gdyńską kulturę wyniesie na nowy poziom. Z przyjemnością wręczam jej tę nominację – powiedział Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Beata Nawrocka znana jest gdynianom ze swojego wieloletniego zaangażowania i pracy dla samorządu. W latach 2010-2019 była radną, w tym także przez pewien okres wiceprzewodniczącą Rady Miasta Gdyni. Od 2013 roku pełniła funkcję pełnomocnika prezydenta ds. polityki rodzinnej, a następnie (od 2019 roku) naczelnika Wydziału Polityki Rodzinnej. Jednym z jej dużych sukcesów jest powstanie Centrum Aktywności Rodziny przy ul. Świętojańskiej 1, które swoje oficjalne otwarcie miało w październiku 2019 roku. Miejsce to stało się centrum wiedzy, informacji i spotkań skierowanych do rodzin.

Wiele spośród licznych działań Gdyni Rodzinnej związanych było również z kulturą dla najmłodszych i ich rodzin. To m.in. karnawałowe bale z okazji urodzin Gdyni, festiwal literatury dziecięcej „Koci Łapci”, cykl letnich spotkań na placu Kaszubskim czy seria „Książeczka Gdynieczka”, na kartach której najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mogą wybrać się w fascynującą podróż po Gdyni.

Fot. K. Zloch/gdynia.pl

Poprzedni artykuł

Rozpoczął się Actus Humanus - największy festiwal muzyki dawnej w Polsce

Następny artykuł

La Prima by Bocelli, czyli wyrafinowanie po włosku

powiązane artykuły
Total
0
Share